Smedji iscjedak

Lejlap0766

Postovani,
Nakon zavrsenog krvarenja vec treci dan imam smedje fleke nakon menstruacije i tako par mjeseci unazad nekada se zna desiti i po 7 dana da te fleke ostaju na rublju, sta moze biti uzrok tome i koliko je normalna ta pojava

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o produženoj funkciji žutog tijela, zbog čega se javlja oskudno (disfunkcijsko) krvarenje nakon menstruacije. Sluznica maternice se produljeno ljušti jer nije došlo do naglog pada progesterona. Može se liječiti davanjem progesterona u drugoj fazi ciklusa.

Targaryen

Postovani,
Jucer sam primijetila smedi iscjedak kakav nikad prije nisam imala i traje vec sada jedan dan, prvi dan zadnje mjesecnice bio je 7.1., a zadnji spolni odnos (koristili smo samo kondom) bio je 11.1. Cime bi takav smedi iscjedak mogao biti potaknut? Imam li razloga za brigu?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

Pixie30

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 25.12. i imala sam nezaštićen odnos 28.12. za vrijeme trajanja menstruacije. Ciklusi su mi otprilike redoviti, iako znaju varirati oko 30 dana. 20.1. primijetila sam smeđi iscjedak koji sada traje već četvrti dan, iako je danas nešto tamnije boje. Pretpostavljam da se radi o nadolazećoj menstruaciji, ali svejedno mi je neobično da traje nekoliko dana. Trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža (slabija funkcija žutog tijela). Za očekivati je da će krenuti krvarenje. Ukoliko ne nastupi prava menstruacija javite se liječniku.

Minkica2345

imala sam menstruaciju 26.05 i trajala je sve do 31.05. imala sam odnos 31.05., medjutim par dana nakon menstruacije su se pojavili bolovi u donjem dijelu ledja i trbuhu, i smedji iscjedak, koji vec traje 3 dana. a inace imam bolne menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos bio u vrijeme neplodnih dana. Obzirom na bolove savjetujem pregled liječnika.

Koala25

Postovani ,

U subotu Sam imamla zasticeni spolni odnos .
Daleko je jos do menstruacije

Na ulosku sam primjetila smedi iscjedak , na papiru vise roskasti prizirni .
Koji je uzrok ?
Nadam se da nije doslo do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ili je došlo do kontaktnog krvarenja prilikom odnosa ili se radi o ovulacijskom krvarenju (ukoliko je sredina ciklusa).

Koala25

Da li je potrebno napraviti papa test

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučljivo bi bilo uraditi papa test.

Koala25

Zaboravila sam napomenuti da je zadnja menstruacija bila oko 1.6. a bolove imam vec dugo iscjedak je stao prije 2 sad je mljecne boje kao I obocno.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radilo o ovulacijskom krvarenju.

Koala25

Ako se radi o ovulaciji koliko tocno traje , I koliko dugo je normalno da imam bolove u donjem djelu . Trenutno samo predvecer kad legnem.
Iscjedak je normalan.

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacijsko krvarenje i bol traju otprilike dva do tri dana.

Nadaa66

Postovani,
U zadnje vrijeme mi se desava da 11. dana ciklusa mi se pojavi smedji iscjedak,kome prethodi bol u donjem dijelu ledja,koji onako izazove i svrab u tom dijelu,na pocetku smedji iscjedak je tamno smedji,zatim prelazi u svijetli,a nekad ima i krvi i to pptraje do pocetka menstruacije? Mozete mi reci u cemu je problem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu.