Bolne ovulacije

minni_mouse

Poštovani,
Imam prilično bolne ovulacije, pa me zanima je li ta bol siguran znak da je doista i došlo do ovulacije. Ciklusi su mi inace 30ak dana (oko 17 dana bol krene i traje 2-3 dana).

Zanima me i koji je uzrok tim bolnim ovulacijama. Prije su mi ciklusi bili neredoviti i jako dugi i nista nije boljelo. U zadnjih godinu dana su se ustalili ali i došle bolne ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi oko sredine ciklusa znak su ovulacije. To je zato što dolazi do prskanja površine jajnika i krvarenja na mjestu ovulacije. Ovisno o jačini krvarenja na mjestu ovulacije javljaju se bolovi različitog intenziteta.