Bromazepan u ranoj trudnoći

Mirela2011

Poštovani, trudna sam 8+0 od prošle nedelje sam u deoresivno-anksioznom stanju, psihoterapeut mi pored psihoterapije preporučuje i bromazepan po potrebi. Mogu li piti bromazepan u ovom periodu i u kojoj količini? Pozdrav

Mirela2011

I samo još da pitam da li je lexilium isto što i bromazepan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Lexilium i bromazepan su isto. Možete ga uzeti u terapijskim dozama, po potrebi.

Mirela2011

Poštovani, drugo mišljenje psihijatra je da uzimam helex, xanax ili ksalol u malim dozama, 0.25mg do 0.5mg dnevno.
Da li je to dozvoljeno? Izvinite na smetnji, ali jako sam uplašena i ne bih da naškodim bebi

Ivo Balenović, dr. med.

U tim dozama neće štetiti bebi. U prvom je tromjesečju preporučljivo izbjegavati lijekove, osim ako nisu neophodni.