Ca-125

Maja

Molim Vas da mi odgovorite na slijedeći problem ako možete. Moja svekrva poslana je od strane doktora sa Sv. Duha na krvnu pretragu pod nazivom Ca-125.Dijagnoza je slijedeća:
Polypus cervicis
Hypeplasio endomerij
Tm.C. Douglasi verossim myom
Postmenopausis
Da li mi možete reći malo konkretnije o čemu se tu radi? Unaprijed zahvaljujem. Maja

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Majo,
Ca-125 je biljeg koji pomaže u dijagnostici tumora jajnika i praćenju uspješnosti liječenja raka jajnika.