Candida gljivice

Dekaca

U zadnje vrijeme imam problema s tim,neko vrijeme sam bila mirna i sad se opet aktiviralo..
U godinu dana moram koristit vaginalete najmanje tri puta...
Imam i velikih problema s izlučivanjem,tzv. bijelo pranje i toga se ne mogu nikako riješiti..
Zanima me postoji li nešto što će me dugoročno riješiti gljivica i umanjiti te izljeve ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem prehranu bez rafiniranih šećera, pekarskih proizvoda koje sadrže kvasce, suhomesnatih proizvoda, alkohola i kave. Prehrana treba sadržavati cjelovite žitarice, povrće, ribu, domaću perad i jaja, maslinovo ulje, češnjak, kefir. To je tzv. antikandida dijeta. U liječenju pomažu i vaginalni probiotici koje možete kupiti u ljekarni bez recepta..

BossGirl

Postovani,
Molim vas da mi pojasnite sledece.
Dato mi je da koristim canesten kremu spolja i iznutra.Pa me zanima ovo,kupila sam canesten kremu 3,i koristila je unutraa i malo mazala spoljaa,medjutim kad sam to potrosila kupila sam obicnu kremu canesten 1% za spoljasnju upotrebu i nastavila da mazem samo spolja.Medjutim,kada tu kremu namazem,osjecam peckanje dok sa ovom prvom uz koju sam dobila vaginalete to nije bio slucaj

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako osjećate peckanje uzrokovano kremom, prestanite je koristiti. Možda je došlo do alergijske reakcije na kremu.