Mogucnost trudnoce

Blekipeki

Postovani, pijem belaru vec 2 godine, zadnji ciklus sam, izmeđuostalog pila 2 antibiotika (upala mjehura i gnojna angina) s tim da sam prvi antibiotik pocela piti kada sam i pocela s novim blisterom. Spolne odnose sam imala u meduvremenu, kada nisam koristila antibiotike. Uz to, ovo je bilo jako stresno razdoblje za mene. Sada, u pazi vec 5.dan imam smeckasti (roskasti) iscjedak, no pravog krvarenja nema. Prije toga sam imala simptome kao i inace (bolne grudi, promjena raspolozenja...), a sada me boli u donjem djelu trbuha (kao i inace kada dobijem menstruaciju). Moje je pitanje, jesu li mozda ovaj ciklus tablete bile bez djelovanja zbog antibiotika pa je postojala mogucnost od trudnoce? Brine me je li ovo mozda implatacijsko krvarenje...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimanju oralne kontraceptive krvarenja postaju okudnija, a ponekad mogu i izostati. Antibiotici ne umanjuju djelotvornost (osim ukoliko izazovu proljev ili povraćanje). Ukoliko se želite uvjeriti da niste trudni uradite test.

aappoo

Postovani,zadnju menstruaciju sam imala 18.12,zadnjih 10dana osjecam konstantne muvnine osjecaj kao da cu dobit M ,radila sam tri testa svi pokazuju negativno.Zanima me dali je moguce ako se radi o trudnoci da budu tako rano simptomi mucnine,i dali su rano radeni testovi?
Hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su tri testa negativna, trudnoću možete isključiti. Mučnina je uzrokovana nečim drugim.

Maja977

Postovani, najprije se ispričavam zbog sadržaja teksta, ali strah me obuzima sve više pa bih Vas molila za pomoć. Koristim Diane 35 sedam mjeseci zbog policističnih jajnika. Posljednju menstruaciju imala sam od 30.12 do 4.1. Otprilike u rano doba plodnih dana imala sam mekšu stolicu nego obično, ali ne doslovno proljev kakav bi on trebao izgledati. Zanima me je li ucinkovitost kontracepcijske tablete popijene taj dan smanjena? Dakle to se dogodilo samo jednom. Brine me jer smo radili peting i dodirivanje spolnih organa isključivo preko donjeg rublja, a posljednjih dana se loše osjećam. Imam česte mučnine, nadutost, peckanje u grlu i prsištu nalik na zgaravicu. Moja pitanja su sljedeća: kolika je mogućnost da se u mojoj situaciju ostane u drugom stanju, je li tableta djelovala i tijekom takve stolice i kolika je pouzdanost kontracepcijskih pilula? Oprostite na smetnji i hvala Vam unaprijed na odgovoru. Srdačno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

anuska17

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 31.12.do 5.1.2020., a nezaštoćeni spolni odnos 4.1.s tim da je dečko ejakulorao u mene. Ciklus mi varira od 29 do 32 dana. Postoji li mogućnost trudnoće? Dali su to bili plodni dani ili?

roberta9

Postovani, imala sam odnos sa partnerom 16.12.2019. i tada je ejakulirao u mene. Pijem redovito kontracepcijske pilule yasmin i zadnju menstruaciju sam dobila 4.1.2020. pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce bez obzira sto je nastupila menstruacija s obzirom da u zadnje vrijeme imam probavne smetnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anuska17, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i mogućnost trudnoće je samo teorija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana roberta9, budući da redovno uzimate kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće.