cerviks

Mirna

Jeli normalno da se cerviks malo po malo skraćuje,što je trudnoća veća?Naime,trudna sam 29 tjedana,duljina cerviksa je 39 mm,prije mjesec i pol bilo je 45.Nije mi rađen nijedan vaginalni pregled nego UZV-om vaginalno.Ovo mi je treća trudnoća,prve dvije prošle su bez problema.Moj ginekolog kaže da nemam razloga za zabrinutost i da je nalaz u redu ali htjela sam čuti još jedno mišljenje.Hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
nalaz je u redu. Lijep pozdrav i sretno!

mgaric

Pozdrav! Danas sam 9tt, neki dan sam bila na pregledu i ginekolog mi je u trudnicku knjizicu napisao: Cerviks ep. velicina za 1cm.
Možete li mi objasniti sto to znaci jer sam od srece kad sam vidjela bebicu zaboravila pitati. Hvala puno! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Cerviks je vrat maternice, a ep. znači znači da je epiteliziran, tj. nema 'ranicu'. Sve je u redu.

mgaric

Hvala puno na odgovoru, jos me samo zanima sto bi značilo to 1cm? happy

Ivo Balenović, dr. med.

To bi trebali pitati Vašeg liječnika. Ne znam što je time mjerio.