Da li je moguca sljedeca trudnocaaa

Minamina1234

Postovanje. Imala bih jedno pitanje za vas. Naime, svoju prvu trudnocu sam prekinula, bilo je namjerno. Tacnije abortus. U 10 nedjelji trudnoce. Tokom abortusa nije bilo komplikacija, radjeno je vakum aspiracijom. Krvarila sam samo taj dan, sasvim malo. Poslije toga sam isla na 2 kontrole, radila papa test gdje mi je ginekolog rekao da je sve uredu i da nema nikakvih ostecena. Sada sam u braku i zanima me da li abortus moze uticati na moju sljedecu trudnocu ? Tacnije da li mogu ostati trudna ? Jer cujem svakakve price ako se prvi plod abortira da se nece moci ostati u drugom stanju, nadam se da to nije istina..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, naravno da možete ostvariti trudnoću.

tonkyy98

Poštovani. Zadnja menstruacija mi je bila 25.09 i trajala je do 29.09 a prije toga 27.08 do 31.08. Inače nemam redovne menstruacije od kad sam prvu dobila, zna se dogoditi da kasni i po par mjeseci tako da nikad ne znam kad ću dobiti. Spolni odnos sam imala 14.10 i ejakulacija je bila u rodnicu, zanima me jel moguća trudnoća i kad uraditi test. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da Vam menstruacije nisu redovite ne može se znati kada su Vam plodni dani, stoga je trudnoća moguća. Test možete napraviti 10-ak dana nakon odnosa.