Cervix

Tinka111

Postovani, ovako.. trudna sam 21tt, cervih mi je 32mm u T obliku, tvrd, zatvorena sam, beba dobro napreduje.. pa me sada zanima, dal je to ok? Dal treba strogo strogo mirovat ili? Moze li mi neko malo pojasnit o tome..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Važno je da je cerviks zatvoren. Dužina i oblik nemaju nikakvog utjecaja na trudnoću. Nije potrebno strogo mirovanje.

Mateja0807

Poštovani,trudna sam 23+6 i na zadnjem nalazu pise ds je cervix 46 mm u obliku početnog y,uloziv do uu koje se drzi.u ponedjeljak radimo cervikalne briseve al bi Vas molila ako mi mozete reci nesto vise tj koliko je to opasno?prva trudnoca je u pitanju. Hvala!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, važno je da je unutarnje ušće zatvoreno. Dužina i oblik cerviksa nisu toliko važni. Prema nalazu briseva, ukoliko će biti potrebno ordinirati će se terapija. Nalaz nije zabrinjavajući.