Ceste infekcije - Yeast infection (pomagajte)

Lana

Imam ceste vaginalne infekcije, cini mi se da mi je postalo hronicno. Osjecam samo blagu svrabez, doktorica kaze "blaga infekcija", ali ta infekcija meni ne prolazi. Svrbi, svrbi i svrbi, samo se cesem, ne znam vise sta radim, poludjet cu. Monistat (u Kanadi) ne pomaze, doktorica mi uvijek prepise Tyrazol 7 (mislim da se tako pise). Ne znam vise ni sama sta da radim, kod muza je sve u redu.

Hvala...

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Lana, trebate učiniti OGTT i isključiti šećernu bolest, potom, ne neositi hlače to je početak kod tvrdokornih infekcija gljivicama.
Zatim peroralno je potrebno uzeti DFLUCAN TABLETE VI I SURPUG: 2X1/ 5 DANA.
Paralelno je kod vas potrebno vaginalno dati CANESTEN VAG 3.
Suprug Canesten creme.
Odnos je bolje ne imati u vrijeme liječenja.
Nakon toga ćete u rodnicu stavljati VAGISAN VAGINALETE KOJE ČINE DA RODNICA IMA ACIDITET.
Ove zadnje vaginalete treba redovito koristiti svaki mjesec iza menstruacije kroz 5 dana.