Ceviks

IvanaInna25

Poštovani doktore, trudna sam 29 tt. Na svim pregledima cerviks je bio 41mm, T oblika, zatvorena (zadnji pregled 24.07.2019). Nakon toga, isla sam kod drugog doktora 01.08.- cerviks 37mm, nesto skracen, T oblika, zatvorena. S obzirom da je razmak između dva pregleda 8 dana i ceviks se skratio 4mm, smatrate li da bih trebala mirovati? Cervikalni brisevi uredni (vecer prije pregleda stavila sam Lactogyn vaginaletu,zanima me jeli ona mogla utjecati na rezultate briseva?), urinokulutura uredna, CRP uredan.
Iduci tjedan se udajem, pa mi je podatak o mirovanju vrlo bitan.

Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zatvoreni ste i nema potrebe za mirovanjem. Izbjegavajte samo veće tjelesne napore i podizanje težih tereta.

ivonaa_os

Pozdrav!
Nadovezala bi se na ovaj post.
Zanima me koliko je zabrinjavajuc ovaj nalaz i koliko strogo bi trebala mirovati?
Cerviks uloziv za vrsak prsta,smeksan,3cm duzine,T oblika (mjereno vaginalnim ultrazvukom).
Sada sam 26+1.
Koristim utrogestane vaginalno 2x1 (100mg) i magneij 2x300.
Ovo uloziv za vrsak prsta je bilo i u 14.tjednu,tad sam imala iscjedak pomjesan sa malo krvi,od tada koristim utrogestane i magnezij.
Napominjem da sam imala jedan missed u 9.tjednu,tad mi je radjena kiretaza i jedan prirodni porod.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste rodili nalaz uopće nije zabrinjavajući. Izbjegavajte tjelesne napore i dizanje tereta. Strogo mirovanje nije potrebno.

ivonaa_os

Hvala vam puno na brzom odgovoru.
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav

Slavujica

Poštovani,trudna sam 35+2 tt. Cerviks mi je omekšan,23 mm,otvorena 1.5 cm do glave i p.ovoja. Drugorotkinja sam..da li nalaz zahtijeva strogo mirovanje?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu savjetujem da idućih 10 - ak dana mirujete. Nije potrebno ležati, ali izbjegavajte napore, dugo stajanje, dizanje tereta...