pitanje za ginekologa

mimi.161

može li se zatrudniti ako imam spolni odnos par dana prije menstruacije,a a je muškarac izvršio erekciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislite na ejakulaciju. Ako je ciklus na godišnjoj razini redovit bez većih oscilacija, tada je šansa za trudnoćom minimalna.

sb34

Postovani, oko 0,5 cm od ulaza u rodnicu, sa jedne strane, blizu mjesta gdje pocinje labija, na glatkoj sluznici, uocavam nesto malo plavo, oko 2-3 mm. Meni izgleda kao mala modrica. Glatko je, nista se ne pipa, niti pece. Sto bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda podljev od odnosa, prema opisanom.

sb34

Hvala. Znaci, nema razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nemate.

milana1995

Poštovanje,
imam jedno pitanje. Zbog čega može doći do oskudnih menstruacija i je li to normalno. Menstruacije mi dolaze na vrijeme, ali sad zadnje dvije su oskudne i kraće. Trudnoća je isključena jer nisam spolno aktivna još. Zahvaljujem Vam na odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće su zbog anovulacijskih ciklusa, insuficijencije žutog tijela, pcosa, ciste na jajniku, problemima sa štitnjačom itd.
Sugeriram da se javite na pregled da se ustvrdi da nemate nešto od ovih poremećaja.

nis

Poštovani, željela bih čuti Vaše mišljenje. Naime već 2 mjeseca imam mučnine, bolove i nadutost cijelog trbuha. Bila sam kod doktora i obavila pretrage želuca i doktor je zaključio da se radi o GERBU iako nemam glavnog simptoma žgaravice. Popila sam cijelu kutiju od 28 tableta, ali stanje mi se nije popravilo. On govori da će proći i da je možda sve povezano stresom. Može li biti riječ o nekim ginekološkim problemima iako imam redovite menstr. cikluse. Nisam također još spolno aktivna. Zahvaljujem Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekološki problemi se ne mansifestiraju uz navedene simptome. Nastavite s internističkom obradom.

malenimis

Poštovani..rodila sam u drugom mjesecu ove godine.krvarila sam skoro dva mjeseca sa stankama dan dva pa opet.imala sam nezaštićeni odnos par puta,al je svršio van.prije mjesec dana napravila sam test bio je negativan.par dana već osjećam kao lagane grceve u trbuhu i leđima,no osjećam kao da me bole noge.imam problema sa željezom i slabokrvnošću i mnogo bakterij.imam gusti bijeli iscjedak i prošlu noć počelo grčiti strašno u leđima.jel postoji šansa da sam trudna Ponovno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije ne. Napravite ponovno test za svaki slučaj.

malenimis

Hvala vam...a dali je moguče da još nisam dobila menstruaciju jer djete dojim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, to je vrlo česti uzrok izostanka.

dalijela

Mozete li mi pojasnit nalaz,jeli sve normalno?
Uterus je u AVF;uredne velicine i konzistencije,mobilan,bezbolan i ne krvari u spekulima:porcija je epitelizirana
TVS:uterus je u AVF;uredbe velicine i teksture.Endometrij je u poliferaciji,mjeri 6mm.
Oba jajnika uredne velicine i morfologije.u douglasu stupac sl. Tekucine 3.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekološki i UZV nalaz su uredni prema ovom što ste napisali.

dalijela

Hvala na odgovoru,zanimalo me jer mi doktor bas nije objasnio.radila sam pretrage zbog boli na lijevoj ili desnoj strani trbuha tjekom i poslije spolnog odnosa ali ne svaki put.Imam osjecaj ko da mi se grce organi jacina boli varira ,bol traje 2-3 dana i prestane,moj ginekolog mi je na pregledu bio rekp da vidi da je negdje upala ali da je s njehove strane sve cisto...menstruacija mi uredno dolazi svaki mj..Imam stalnog decka 2god i zasticujemo se.Ta bol traje malo vise od 6mj. Radila sam jos preglede kod nefrologa i urologa nalazi su uredni,jos ce me doktorica poslat kod gastroenterologa,kod svog ginekologa idem za dva tjedna.
Oprostite na malo zbrckanom tekstu ali sam stvarno zabrinuta,jel mi vi mozete dati savjet?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve i urinokulturu.

dalijela

Urinokulturu sam napravila prije nego sta sam bila kpd urologa i nalaz je uredan,cervikalni bris se radi kpd ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cervikalni bris se radi kod ginekologa.