chloramphenicol

Lea

Stovana dr.Kupesic!

Mene zanima da li se mast za oci 'chloramphenicol',cini mi se da je 1%-tna,smije primjenjivati kod upalnog procesa korijena stidne dlacice?
Ja sam to par puta samoinicijativno ucinila,i to mi je pomoglo, i to vrlo brzo,pa me sada zanima da li ta mast moze kojim slucajem stetiti.
Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Primjena kloramfenikola ne bi smjela štetiti ukoliko se upotrebljava pri infekciji u području folikula dlake vanjskog spolovila, ali se umjesto nje mogu koristiti sredstva poput Betriona, Bivacin spreya i sl. Ova sredstva nikako se ne bi smjela nanositi na sluznicu , već ih je dozvoljivo samo koristiti u području izvanjskih dijelova spolovila.

Lea

Molim Vas,recite mi onda,koje sredstvo se smije primjenjivati NA SLUZNICI ili ako slucajno dodje u doticaj da ne bude problema.Ako mi mozete preporuciti neku mast,bila bih Vam zahvalna!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mast Cloramphenicol možete upotrebljavati nanošenjem na kožu, ali se ne savjetuje nanositi je na sluznicu. UKoliko postoji potreba nanošenja na sluznicu preporučila bih primjenu kreme Dalacin.