cijepljenje djeteta i trudnoća

tina

Poštovana doktorice,

Prije 7 dana sam cijepila dijete MMR cjepivom (PRIORIX). S obzirom da pokušavam začeti, molim vas da mi odgovorite da li postoji ikakva mogućnost zaraze koju bi mi prenijelo dijete koje je cijepljeno (u uputama uz cjepivo piše da može doći do razvoja oslabljene varijante boleti nakon cjepljenja). Napominjem da ja nisam prebolila niti jednu od tih bolesti.

Ako bi svejedno zatrudnila, da li bi moglo biti kakvih posljedica po plod (prvenstveno mislim na rubeolu)

Zahvaljujem na odgovoru

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Tina, nećete se zaraziti.