cijepljenje protiv vodenih kozica

ulinamama

Postovani,
imam 38 god. i jedno dijete vrtićko dijete od 3 g.Spremam
se za sljedeću trudnoću i znam da nisam preboljela vodene kozice.Kako se od istih ne bih zarazila tijekom trudnoće,moje pitanje glasi:
mogu li se,gdje i na koji način cijepiti,koliko je cjepivo pouzdano (preporuka mog liječnika opće prakse je NE cijepiti se jer postoji mogućnost da nakon cijepljenja obolim od istih)?
Koliko vremena treba proći izmedju cijepljenja i začeća?
Lijepi pozdrav i unaprijed zahvaljujem na odgovoru

prof. dr. Marina Ivanišević

Zavod za javno zdravstvo grada Zagreba. Preporuka je ipak ne cijepiti se.