ciklus

Sandra

Poštovana dr.!
Zadnju m.imala sam 27.2.2002.-došla je nakon neuspješne inseminacije.Danas mi je 37.dan ciklusa i m.još nema.Napravila sam test i po njemu,trudna nisam.Napominjem da sam 19.3.2002.bila na kompl.gin.pregledu-nalaz je ovakav-gin.nalaz-UZ/TV-uterus u avf,norm.dimenzija,jednakomjerno ehosoničan.Endometrij uk.7,5 mm trosl.odjeka.D.ov.mikrocist.-veći fol.10mm.a lijevo ov.uklj.uz nekoliko sitnih i jedan kolabira fol.17x9mm.
Da li da čekam još,hoće li m.sama doći ili da se javim dr.,da se m.izazove.Od 09.2001.ovo je treći puta da mi m.nije došla i da je bilo potrebno izazivati ju.Do 09.mj.2001.,tj.do prve inseminacije imala sam m.svakih 29-33 dana.Prsa me bole,i križa i sve je kao da će svaki tren doći,no ništa se ne događa.Spremam se u IVFpostupak.Unaprijed hvala na odgovoru,kao i na svima do sada.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Izostanak menstruacije nakon postupka inseminacije nerijetka je komplikacija najčešće uvjetovana formiranjem tzv funkcionalnih cista koje su posljedica korištenih lijekova za stimulaciju ovulacije. Preporučila bih Vam da se konzultirate s ginekologom koji će se nakon pregleda Vaših jajnika odlučiti za primjenu optimalne terapije kojom će izazvati menstruacijsko krvarenje.