Ciklusi nakon kiretaze

milenka

Postovani, ispalo je ipak da se moj nalaz na trombofiliju izgubio u posti.
Tek sad sam ga dobila, nakon 6 mjeseci.

Pise ovako:
Umnažanjem dijela gena za metilen-tetrahidrofolat reduktazu (MTHFR), uz
specifične probe za C677T, utvrđen je heterozigotni mutirani tip gena (CT).

Umnažanjem promotorskog dijela gena za plazminogen aktivator inhibitor
(PAI-1), uz specifične probe, utvrđen je insercijsko-delecijski genotip
(4G/5G).

Umnažanjem dijela gena za angiotenzin konvertirajući enzim (ACE), uz
specifične probe, utvrđen je insercijsko-delecijski genotip (ID).

Osim ovoga, faktori V i II su normalni.
Isto tako, fibrinogen, proteini, lupus antikoagulant, antitijela i homecistein su u urednim intervalima.

Smatrate li da je potrebno uvoditi terapiju prije pokusaja zaceca?

Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antikoagulantna terapija nije potrebna prije začeća. Nemate trombofiliju visokog rizika.

sacriiy

Poštovani,
1.9. mi je izvršena kiretaža. Krvarenje nije nastupilo odma nego 2,3 dana kasnije. Krvarenje je trajalo do otprilike 6.9., a sve do danas imam slabiji smedi iscjedak. Zanima me kad će nastupiti plodni dani i ovulacija? Danas, 16.9., kupila sam test za utvrđivanje ovulacije koji je pokazao negativan rezultat. Znači li to da plodni dani još uvijek nisu nastupili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne može se točno znati kada će nastupiti ovulacija. Prvi mjesec nakon zahvata ona može kasniti, no već u idućem ciklusu bi se trebala vratiti na normalu. Ciklusi bi trebali biti onakvi kakvi su bili i prije zahvata.

sacriiy

Poštovani,

nastavno na prethodni odgovor, prije nekoliko dana bila sam na pregledu te su mi nalazi uredni, međutim kao dijagnoza navedeno je “LUF”. Kao terapija dana mi je Provera 2x10mg kroz 14 dana. Možete li mi pobliže objasniti što je to LUF?

Ivo Balenović, dr. med.

LUF sindrom, ili luteinizacijski sindrom neprsnutog folikula jajnika, vrsta je poremećaja menstrualnog ciklusa u kojem se jajašce ne oslobađa iz zrelog folikula jajnika.

Aqvaviva666

Postovani, radjena mi je kiretaza 16-og maja,doktor je rekao da sledeci ciklus ocekujem negde od 10-og u sledecem mesecu. Medjutim, juce je bio 4-ti,a ja sam dobila krvarenje koje je juce bilo slabo, ali danas vec obilno. Ne znam kako to da tumacim. Da li jesam ili nisam dobila? Nikakve druge tegobe nemam.
Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o menstruaciji.

Aqvaviva666

A da li treba da me brine sto je krvarenje obilnije nego inace, s obzirom na to da nikakve druge tegobe nemam?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu.