Cista na jajniku

dacadeki

Postovani,pre 6 meseci sam imala treci carski rez,pre 10 ak dana mi se javio jaok bol u predelu reza,u krstima i duz celih nogu.Na uz mi je receno da mi je jedan jajnik policistican a na drugom da se nalazi cista od 3 cm,inace sam poslednja dva meseca koristila kontraceptivne pilule.Dato mi je da uradim analize ca 125,he4 i roma index i analize su sledece ca 125 21.07( ref do 35),he 4 78.9 ref do 60.5 i roma index 19.6 visok nivo rizika od > 11.4 Mozete li mi dok ne odem kod lekara ponovo objasniti sta sad ti rezultati znace u mom slucaju?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, marker HE 4 pokazuje maksimalnu osjetljivost na rani karcinom jajnika. Istovremenim određivanjem Ca 125 i HE 4 dobija se još veća točnost te se može odrediti ROMA index. Savjetujem da se što prije javite na pregled.