Miom

Mate007

Postivani,

Djevojka mi je bila na ultrazvuku i nalaz kaze slijedece:

UZV/TV
Uterus 45mm sa 2 adenomiotična čvora 37 i 18mm sprijeda subserozno
Dosta rubno prokrvljeni endometrij pravilan sekrecijski,
Oba jajnika su uredne morfologije
Nema izljeva

Dg
D25 - uterus myomatosus

Doktorica je upozorila na opasnost situacije i narucila na kontrolu za mjesec dana. Iako smo oboje zarazeni sa hpv 16, i lijeceni od kondiloma, kaze da bi trebala razmislit o trudnoci s obzirom da operacija skidanja mioma moze ostetiti maternicu.

Molim Vas za komentar
Hvala

Mate007

Nadopuna:

Razlog zasto je dr. zabrinuta, jest taj sto na prethodnoj slici (loše kvalitete) ultrazvuka nisu vidljiva dva mioma nego jedan, pa postoji sumnja na brz rast.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, potrebna je redovita ultrazvučna kontrola. Obzirom na smještaj mioma (subserozno) smatram da ne bi trebali raditi komplikacije u trudnoći, tako da je upitno treba li ih kirurški odstraniti. Komplikacije u trudnoći uzrokuju submukozni miomi koji deformiraju materničnu šupljinu.