Ciste na jajniku

dani27

Postovani. Bila sam na pregledu i prilikom ultrazvuka ginekolog je primjetio cisticnu tvorbu na lijevom jajniku ali nije siguran tocno..fa moze biti i endometrioza. Kako se lijeci, utjece li na zacece? Imam 28 god. Neredovite menstruacije od 26-35 dana. I jos mi je rekao da imam malu pregradu na maternici i da je vjerojatno urodeno i da imam najlaksi oblik da nebi trebao smetati pri trudnoci. U nastavku cu Vam napisati nalaz.
L.o cisticna tvorba 29 mm ispunjena homogenim sadrzajem djelomice na jednom polu inhomogen CD tek periferno vaskularizacija (endometriom susp, ev HAF)
D.o b.o sa kolabiranim folikulom, retrouterino bez sl.tekucine. Dg Subseptus uteri. I da ponavljam ultrazvuk nakon 3 mj iza menstruacije. Molim Vas vase misljenje. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazima sigurno neće biti problema sa ostvarivanjem trudnoće. Cista na jajniku može biti endometriotska, ali obzirom na veličinu neće raditi smetnje. Ukoliko se radi o hemoragičnoj cisti ona će spontano nestati bez ikakvog liječenja. Potrebna je samo UZV kontrola. Savjetujem da uradite Ca -125. Taj marker je povišen kod endometrioze.