Ciste na posteljici

Protokol

Postovani, trudna sam 15+4 tjedana. Imam 34 godine. Trudnoca je iz FET-a. Na danasnjem uzv pronadjene su dvije ciste od 10 i 12mm. Molim Vas, koje su moguce posljedice? Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cista na posteljici je jasno ograničena šupljina ispunjena tekućinom. One mogu nastati kao posljedica upale. Kod manjih cista (kao što su kod Vas) nije potrebno liječenje budući da one ne utječu na funkciju posteljice. Važno je redovito pratiti rast i razvoj ploda.

Protokol

Zahvaljujem na odgovoru! Imaju li ciste tendenciju za rast ili stvaranju novih?

Ivo Balenović, dr. med.

One uglavnom ne rastu, nego se povlače kako trudnoća napreduje. Potrebno je samo pratiti ih.

Protokol

Hvala lijepa! Molim jos samo odgovor na ovo. Sinoc sam imala manji vodenasti smedji iscjedak. Je li moguce da je rijec o prsnucu jedne ciste?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez UZV pregleda se ne može znati.