color doppler

znatiželjna

Nalaz na color doppleru i UZV : lijevi ovarij 30x23 mm vodeći folikul 20 mm,što odgovara ciklusu od 25 dana. perifolikularni protok postoji. RI: 0,58. desni ovarij 29x18mm dva nezrela folikula RI: 0,56. Imam neredovite prečeste menstruacije. Papa.bo., pregled u redu. O čemu se radi u mom doppler nalazu?

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana,

Vaš nalaz color dopler ne upućuje na nikakve specifične promjene na jajnicima, već govori u prilog folikularnih struktura koje se normalno prikazuju unutar tkiva jajnika (folikuli su tzv. "nosioci" jajnih stanica). Protoci koje je Vaš liječnik precizno opisao tipični su za fazu menstraucijskog ciklusa i ne iziskuju nikakvu zabrinutost.
Ipak, podaci koje ste napisali su nedostatni s obzirom da se niste osvrnuli na debljinu, izgled i protok kroz materničnu sluznicu.