Zdjelica

Gordana

Štovani.
Dali je moguče da se kod poroda na bilo koji način ošteti zdjelica? Budući sam porod imala 16.6.2001, oteklina iznad trtične kosti i plavi hematom se nisu povukli sve do danas. Uz sve to postoji jaka bol koja mi onemogučeva normalno kretanje, sjedanje i ležanje. Moja liječnica
opće prakse mi predlaže da napravim rengensko snimanje, te me interesira koliko i dali zračenje utječe na dojenje djeteta.

doc.dr. S. Kupešić

Poštovana gospođo Gordana,

Bizarna slika promjene na trtičnoj kosti doista je rijetka komplikacija porođaja. Svakako ovo stanje zahtijeva verifikaciju od strane radiologa, te se slažem s Vašim liječnikom koji savjetuje da se učini rentgenska pretraga oboljele regije. S obzirom na udaljenost trtične regije od dojki i malu dozu zračenja koja će se pri tome koristiti smatram da ne bi smjela postojati opasnost ukoliko želite ustrajati u dojenju Vaše bebe. Želim Vam brz i uspješan oporavak.