CRL rast usporio

silver84

Postovani,

Imam pitanje u vezi mjerenja CRL-a i rasta tijekom prvog tromjesecja.
Trudna sam 8+6 danas. Buduci da sam imala iskustvo spontanog pobacaja prije 6mj, ovog puta moj doktor je odlucio pratiti me poblize i cesce u pocetku na cemu sam neizmjerno zahvalna jer mi pruza barem malo utjehe dok iscekujem sigurnije tjedne.
Ultrazvuk radim od 5. tjedna i od tada je islo sve prilicno dobro:
5+1: gestacijska vrecica i pocetak zumanjcane, gestacijska 6.8mm
6+1: zumanjcana vrecica, embrio 2.6mm i otkucaji srca, gestacijska 13mm
7+1: embrio 11.7mm, otkucaji srca
8+0: embrio 17.8mm, otkucaji srca
Nakon ovih pregleda doktor je odlucio da se mozemo vidjeti kada budem 10 tjedana.

Od sedmog tjedna nekoliko puta mi se dogodio smedji iscjedak sto sam rekla svom doktoru koji se nije brinuo.
Jucer sam pronasla vecu kolicinu svjeze crvene krvi koja je natopila moj dnevni ulozak i prosla na hlace, dogodilo se to jednom i u roku od sat vremena otisla sam na ultrazvuk. Jucer sam bila 8+5. Na ultrazuku nema hematoma ili bilo cega drugoga sto bi upucivalo na krvarenje, beba je imala otkucaje srca i mjerila je 20.5mm.
Moje pitanje je: da li je moguce da je beba narasla samo 3mm u razmaku od 5 dana a da je sve u redu? Koliko znam, CRL raste 1mm po danu, i u zdravih trudnoca prilicno slijedi to pravilo, sto je bio i moj slucaj sve do jucer.
Doktor mi je rekao da za sada ovo krvarenje moze biti nesto sto se mozda nece ponoviti, svejedno me je jako uplasilo i jos vise zabrinulo tih 3mm umjesto 5mm, mozete li mi reci vase misljenje? Da li je normalno da je CRL 8 tjedana bio 17.8mm a 8+5 tjedana 20.5mm?

Hvala vam puno!

Silver

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sve normalno. Uvijek u obzir treba uzeti standardnu pogrešku kod mjerenja.

silver84

Puno vam hvala, malo sam mirnija!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.