Spotting ovulacija i Menstruacija

lidija.p.

Lp
Imam 33 god .,zadnje dvije M su bile
Poslije menstruacije (5.2.) od 14.2 do 20.2sam imala malo jači spotting koja mjenja intenzitet i boje (svijetlo roza ,svjetlo smeđe,tamno smeđe pa sviježa krv)ništa jako obilno ,pri brisanju ostaje i ponekad na dnevnom ulošku,jedan dan je bilo malo jače od spotinga popraćeno PMS simptomima
Par krvavih ugrušak sa" rastezljivim bjelanjkom" to staje 20.2 ...i od 20.2 do 27.2 tada počinju "vlažni dani" rastezljiv iscjedak poput bjelanjka i vodena vlažnost .Po kalendaru ovulacije i po mom praćenju 26.2.je bila OV danas je 13.3 Menstruacije još nema .Dali je normalno da od OV do M može proći i više od 14 dana pa tek onda da procurim.? Ciklus mi varira od 30 do 36 dana.Sada trenutno od simptomima imam napuhanost trbuha,zatvor ,blage valove vrućine i blagi pritisak te probadanje jajnika.
Inače svaki mj "spoting krvarim" 7 dana( u ovom slučaju malo jače od spotinga pa onda počinju vlažni dani koji traju 6 dana i onda procurim nakon 14 dana ,a sad evo M još nije došla.Dali je to normalno ?
Trudnoću bi isključila nisam jako dugo SP.aktivna.

lidija.p.

Kod kuće imam Duphastona 21 tabletu
Da možda to počnem piti da procurim,i koliko na dan tableta smijem uzet i koliko vremena ?
Ili da pričekam još par dana.

lidija.p.

Imam doma Duphaston tablete(21 komada)
Što mi savjetujete dali da ih počnem piti (koliko tabl. i kroz koliko dana) ići da pričekam još.Nemam sad baš nekih naznaka da trebam dobiti,povremene valunge i povremeno probadanje u jajnicima
Dali je možda u pitanju bila a ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, period od ovulacije do menstruacije iznosi 14 dana, osim ako je došlo do oplodnje - tada izostane menstruacija. Terapija Duphastonom: 2x1/10 dana. Savjetujem pregled ginekologa.

lidija.p.

Hvala na odgovoru
14.2 sam popila navečer 1 duphaston
15.2 - 2x1 tableta(1ujutro 1 navečer)
16.2 (danas - 1 ujutro popit ću i navečer)
Htjela sam pitati od jutros imam bolove kao pred M ,pritisak u jajnicima ,bolove u leđima i valove vrućine ... krenuo mi je svjetlo crveni iscjedak popraćen bolovima kao pred M
Dali to znači da će nastupiti Menstruacija i dali da popijem još i navečer 1 duphaston?
Jer sam popila 1 ujutro ...
Dali to znači da mi je falilo malo progesterona(duphaston ga je potakao ) čim imam ovakav iscjedak koja nalikuje kao da će doći Menstruacija? Čak mislim da ste takav napisali odgovor na jedno slično pitanje?
Bila bi zahvalna na odgovoru
Hvala

lidija.p.

Dali da onda popijem Duphaston koji inače pijem navečer (2x1) pošto se javilo slabije krvarenje ili da ne popijem?
Uvijek sam nekoliko dana nakon uzimanja Duphaston terapije procurila, međutim evo nakon 3 dana pijenja tab izgleda da će Mi nastupiti
Dali se to smatra pod normalnim?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To je moguće. Ako krene krvarenje, nema potreba za daljnjim uzimanjem terapije.

lidija.p.

Napominjem da sam sinoć 16 popila navečer duphaston i 17 danas ujutro duphaston
Roza iscjedka ni bolova kao pred M nema (samo jučer cijeli dan ,roza svijetlo smeđe pri brisanju,bolovi u leđima i jajnicima,valovi vrućine(
Nije mi sada jasno,ništa
Mislila sam da je M konačno krenula.
Što bi to značilo?

Ivo Balenović, dr. med.

Javite se liječniku radi uzv pregleda. Ne može se ovako znati o čemu se radi..

lidija.p.

Hvala na odgovorima.Ja se duboko ispričavam što sam vas zatrpala pitanjima...Danas 17.3, oko podneva nakon 3 i pol dana pod terapijom Duphaston krenula je napokon menstruacija..Nema potrebe da ih nastavljam piti.Hvala i još jednom ispričavam se.Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju više nema potrebe za terapijom.