Cudna menstruacija

Unauna

Postovani
Rodila sam prije 8 mjeseci. Prva menstruacija je bila 3 mjeseca nakon poroda. Zatim 2 mjeseca nista. 1.2. druga menstruacija..24.2.treca i 28.3.pojavljuje se smedi iscjedak koji traje 5 dana pa jedan dan nista...zatim 7 dana opet samo prilikom mokrenja i brisanja bi primjetila ili smeđe ili cak par dana je bilo tamno crveno sa sitnim mrvicama ili ugruscima..dakle samo prilikom naprezanja. To sad traje vec 15.dan..Ni prije trudnice nisam imala redovite menstruacije. Imam 36 god. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko dojite ciklus se još nije regulirao. Kod dojilja nema pravila kada će krenuti normalni ciklusi. Ukoliko ne dojite, uradite test na trudnoću.

Unauna

Ne dojim niti sam trudna. Jel postoji mogucnost da cu tek dobiti a da je ovo samo iscjedak. Prije trudnoce mi se znalo dogoditi da imam pet do sedam dana prije menstruacije....sad me malo zabrinulo jer traje 15 dana i ima malo krvi. A i pojavilo se u vrijeme kad i jesam trebala dobiti. Ili da idem odmah doktoru ili da jos sacekam. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Onda je u pitanju hormonski disbalans. Nije ništa zabrinjavajuće, ali bilo bi dobro uraditi analizu hormona.