Čudna menstruacija

Antonija1602

Poštovani,

pijem Logest već 10 godina (rodila sam 2 djece), inače mi menstruacija traje uvijek po 5 dana. Sada sam dobila zadnju menstruaciju priie 10 dana , krvarila sam 8 dana, nakon 8 dana je krvarenje prestalo ali imam konstantno smeđi iscjedak (to traje 10 dana sve skupa) koji ne prestaje.Za vrijeme menstruacije sam imala jako krvarenje i puno krvnih ugrusaka te su mi ispadali komadi nečega sluzavog cvrstog (veličine i debljine malog prsta, a ne radi se o ugruscima). Je li to sve skupa normalno ili bi se trebala javiti ginekologu?

Hvala vam i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da se javite liječniku radi pregleda. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja bi trebala biti oskudna.

Antonija113

Postovani
22.8 sam imala odnos, bio je zasticen ali sam u jednom trenutku imala osjecaj da je kondom malo skliznuo(ali ne sa cijelog penisa). Partner je ejakulirao desetak minuta nakon i to van, no brine me taj kondom. Posljednju menstruaciju sam imala 27.7 a sljedeca mi je bila planirana za 24.8, no nisam ju dobila, nego umjesto nje vec dva dana ujutro imam krvi, najprije zarko crvene, pa roze, pa kasnije tijekom dana imam smeđi iscjedak(i na ulosku) no nista od tog nije obilno. 15 sati nakon tog odnosa 22.8 sam uzela ellaone tabletu. Zanima me mogu li biti trudna, imam li potrebe za testom i je li ovo sto trenutno imam menstruacija ili jos nije stigla? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite test na trudnoću. To je jedini sigurni način.

Antonija113

Hvala Vam, a kada mogu uraditi test ili izvaditi bhcg najranije s obzirom da je odnos bio tek prije 4 dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Dva tjedna nakon odnosa test je vrlo pouzdan.

Antonija113

A kada mogu najranije izvadit bhcg prema odnosu?

Ivo Balenović, dr. med.

Deset dana nakon odnosa.

Nera59

Poštovani,
Imam 21 godinu i zadnja menstruacija mi je dosla u ponedjeljak 31. dan, ali u obliku iscjetka i kao takva traje jos uvijek, bila je i smede boje i zarko crvene, ali uglavnom smede boje,ljepljiva i oskudna, uglavnom kada se obrisem i kao tragovi na ulosku, samo je danas malo jace bilo smede krvi na ulosku…Imam pcos, spolno sam aktivna, ciklusi su mi inace 30-40 dana, zadnji spolni odnos sam imala 24. na 25. dan ciklusa bez ejakulacije unutra.. Imam osjecaj kao da su mi hormoni poremeceni, stalno sam umorna i smanjen mi je libido.. Na ginekoloski sam narucena iduci tjedan. Sto Vi mislite sto je? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da imate pcos, u pitanju je hormonska neravnoteža, te posljedično neregularne i nepravilne menstruacije koje prate sindrom policističnih jajnika,.

vaky

Poštovani,
Pila sam lindynette mjesec i pol dana radi odgađanja menstruacije, pocevsi s prvim danom prethodne. Inace sam vrlo redovna pa sam se u dogovoru s ginekologom odlucila na to zbog putovanja. Prestala sam ih piti po povratku i dobila sam menstruaciju nakon 2 dana. Menstruacija je trajala 3 dana te je prestala, no blago krvarenje se pojavilo opet nakon 3 dana bez menstruacije. Da li bi to moglo biti zbog kontracepcije ili bih se trebala zabrinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je to posljedica tableta.