Čuvanje dokumentacije

Vedran

Interesira me kojim aktima je propisano čuvanje medicinske dokumentacije, te koliko dugo vremena se moraju cuvati dokumenti o porodu.
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovani,
Na Vaše pitanje nažalost ne mogu dati valjani odgovor s obzirom da se ovom problematikom trebaju baviti pravnici i administrativno osoblje u našim ustanovama.
Osobnog sam mišljenja da bitno zaostajemo za zapadom u informatizaciji naših klinika jer bi tek efikasna pohrana podataka olakšala dostupnost, snalaženje i praćenje pacijentica u sveopćoj zbrci našeg zdravstvenog sustava koje obiluje neprimjerenom papirnatom dokumentacijom.