Da li je moguća trudnoća?

Aleksandricica

Poštovani, danas sam imala odnos i pukao je kondom... Za dva dana bi trebalo da dobijem, da li postoji šansa za trudnoću i ako dobijem menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, ako su ciklusi ujednačeni.

Lajne.4

Sinoc sam dobila menstruaciju, i dva sata nakon toga imala odnos nezasticen. Partner je ejakulirao vani ali nije siguran da li je predejakulata izaslo unutra jer se radilo o sekundama. Ciklusi mi traju od 24 do 28 dana. Popiti cu pilulu ellaone sada, te je moje pitanje, da li je moguca trudnoca i kolike su sanse?

marakos

Pozdrav, poslednja menstruacija je pocela 06.05. Sutradan sam imala nezaštićen odnos,posle tog odnosa ciklus je prestao, tj. nije vise bilo uobičajenog krvarenja tokom petodnevnog ciklusa koliko inače bude kod mene, već je imao drugačiju tamniju (braon) boju dva dana. Imam redovne menstruacije bez ikakvih problema, zanima me da li postoji mogućnost trudnoće jer se sada posle 10 dana loše osecam u smislu da mi se tokom dana dese mučnine. Hvala vam unapred i sve pohvale svima vama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lajne ne treba pilula za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marakos prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Aleksandricica

Dobar dan. Trebalo bi da dobijem danas ili sutra... U nedelju je pukao kondom. Zanima me da li da popijem sutra ujutru pilulu ukoliko danas ne dobijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

Lajne.4

Pošto sam popila ellaone prije vaseg odgovora, jako sam zabrinuta. Menstr. mi inace traje po 6-7 dana, a sada vec 3 dan je skoro prestala (samo iscjedak smedji). Kada najranije u mom slucaju mogu uraditi test da bi bio korektan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam test na trudnoću jer neće doći do iste.

Ivana3laura

Dobar dan doktore.
Nova sam u spolnim odnosima, pa se plašim svega i želim pitati.
Imala sam dva spolna odnosa sa svojim dečkom 6. Dana ciklusa, tj jedan dan nakon menstruacije. Imali smo odnose sa kondomom i ejakulacijom vani za svaki slucaj.
Između ta dva odnosa je prošlo oko 2 sata.

*Međutim mene plaši što sam ja neposredno prije drugog odnosa dodirnula dečkov spolni organ (ne na vrhu gdje izlazi tekućina, nego dole) pa sam nakon toga dodirnula svoju vaginu. Nisam penetrirala prstima, nego sam samo dodirnula spoljni dio jednom.
*Ejakulacija je nastupila tek nakon 10 minuta posle tog dodira, ali mene brine, da li su NA penisu mogli ostati spermiji od prošlog odnosa, koji je bio prije 2 sata, pa da sam ih tako prenijela na sebe? Imam li razlog za brigu? Menga inace stigne na svakih 25 do 29 dana.
Izvinite ako je pitanje glupo, ali jako se bojim.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Na taj način trudnoća nije moguća.