Da li je u pitanju trudnoca?

Anonimus012

Poštovani,
31.12. Sam imala peting sa deckom bez ejakulacije (nevina sam). Nakon toga mi se 7. I 8.1. pojavio smedji iscjedak, a 14.1. mensteuacija za koju ne znam da li je bila lažna, trajala je oko 6 dana, ali jako jako oskudna (smedje i ponekad krvi). Nakom toga sam imala bolove u jajnicima. 29.1.sam uradila test na trudnocu koji je bio negativan. Medjutim i dalje nisam bila mirna pa sam otisla ginekologu 6.2.i rekla mi je da imam cistu na jajniku ali kao nista strasno, i vidjela je neku crnu mrlju u maternici te uradila test na trudnocu koji je bio negativan ali mi je rekla da dodjwm za 10 dana kako bi u potpunosti iskljucila trudnocu jer nije sigurna da li je to krv od prethodne mensteuacije. Ja sam nakon 2 dana ponovila test koji je takodjer bio negativan. Trenutno imam pomalo bolne grudi i osjecaj u stomaku kao da cu dobiti menstruaciju. Zadnja 3 mjeseca ciklusi su mi redovni 30 dana, a prije toga su bili razliciti, nekad 30 nekad 50tak dana. Prethodnu menstruaciju sam imala 18.12. Ne znam vise stvarno šta da mislim pa me zanima vase misljenje o svemu? Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možemo isključiti sa velikom sigurnošću. Savjetujem da uradite analizu hormona. Moguće da je došlo do hormonske neravnoteže i to je utjecalo na ciklus.

Anonimus012

Puno Vam hvala doktore. Međutim kako sam pod velikim stresom posebno poslije posjete ginekologu imam još jedno pitanje da riješim nedoumicu. Da li bi isti odgovor bio i da nisam nevina, u smislu da mi je himen nekada prije ovog slučaja probijen ili oštećen prstom. Nisam nikada nikakvu krv primijetila ali pitam s obzirom da ne znam kako bi to "tamo dolje" ustvari trebalo izgledati pa nisam sigurna da li je još uvijek tu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da li je himen održan može se vidjeti samo pregledom. Nevina žena može teoretski ostati trudna (ukoliko se u rodnicu kroz otvor na himenu unese dovoljna količina sjemena).