da li sam trudna

Tanja

Imam redovitu menstruaciju 28/30. Zadnja menstruacija mi je bila 27.12.2003. Sa suprugom sam u braku 9 mjeseci i ne koristimo nikakvu zastitu. prije par dana pocela sam osjecati ostru bol u predjlu lijevog jajnika i laganu mucninu. Prije 2 mjeseca sam bila kod ginekologa na ultrazvuku i sto se tice jajnika sve je u redu takodjer i PAPA test. zanima me da li je moguce da sam trudna .

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Tanja, to je bila ovulacija kako opisujete simptome i ukoliko ste tada imali idnos danas ste možda trudni, a ukoliko niste tada treba započeti sa ozbiljnim pregledima.

TheMissTea

Postovani,
Pijem redovno pilule za kontracepciju. Sa novim pakovanjem pocela sam 17.05, i od tad sam 3 dana pila po 1 pilulu na dan Doksiciklina(17, 18, 19.05), zbog zuba. Odnos sam imala dan nakon prestanka uzimanja antibiotika 20.05, i sl.odnos sam imala 29.05. Nije bilo ejakulacije ni u jednom odnosu. Pa me interesuje da li sam se trebala stiti tokom tog odnosa 20.05 i ovog sad 29.05?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebali.

Mateja1712

Poštovanje!
Situacija je sljedeca. Imala sam spolni odnos(zasticen kondomom)...decko je svrsio skinuo kondom i tako smo lezali jos jedno 20,30min. Onda smo isli ponovno imat spolni odnos ali je decko stavio kondom na krivo stranu te ga okrenuo na pravu stranu i stavio ga u mene.Moje pitanje je postoli sansa da sam trudna,dali su ostali spremiji na penisu(bio je malo vlazan) jedni kazu da spermiji izvan organizma zive nekoliko sekundi samo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način nije moguće da dođe do trudnoće.