Da li sam trudna ?

Irna27

Pozdrav, menstruaciju sam imala prije pet dana,
Trajala je tri dana i bila je vise smedja nego crvena, poslije dva dana imam bolove u donjem dijelu ledja i u donjem dijelu stomaka, zdjelici kao da cu ponovo dobiti, da li postoji mogucnost trudnoce?
Inaće imam miom i cistu..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija je isključila mogućnost trudnoće.

Irna27

Ali Moze biti da je implantacijsko krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje je puno slabije od menstruacije. Savjetujem da uradite test.

iva420

Poštovani, nadam se da ćete mi što prije odgovoriti.
Zadnja menstruacija je bila 29.04 do 05.05.
Nezasticeni spolni odnos je bio sa 06.na 07.05. Partner je ejakulirao, ali izvan rodnice. Nakon toga, tjedan dana iza je bio još jedan odnos, ali bez ejakulacije. Taj dan sam na papiru, nakon mokrenja, vidjela trag krvi (može biti ovulacija, a možda i ostecena sluznica od grubog seksa). 23.dan ciklusa sam imala 2 odnosa. Prvi je bio s ejakulacijom, ali van rodnice, drugi bez ejakulacije.
Trebam dobiti kroz par dana, ali me strah da možda nije došlo do trudnoće. Ciklusi mi u zadnjih pola godine-godinu variraju (izmedu 27 i 32 dana). U zadnjih par ciklusa je 29.dana.
Postoji li mogućnost trudnoće?

Poštovani, na ovo ste odgovorili da je mogucnost trudnoce samo teorija. Inace si mjerim bazalnu temperaturu (preskocim nekad par dana kada sam ili bila vani, ili radila nocnu smjenu). Mene zanima jel postoji mogucnost da ovaj mjesec nije doslo do ovulacije jer mi inace nakon ovulacije TT bude iznad 36,5, a ovaj mjesec, do danasnjeg dana (25.05.) TT nije prelazila 36,4. Tek danas ujutro je bila 36,5-36,6. Jucer sam osjetila probadanje u desnom jajniku te malo malo osjetim lagame grceve na podrucju maternice. Sto se tice iscjetka, njega nema uopce, a niti sam primjetila kroz ciklus da je bilo previse.
Ispricavam se na dugom postu. Nadam se da cete sto peije odgovoriti.
Ugodan dan Vam zelim i hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da li je i kada došlo do ovulacije može se znati isključivo određivanjem vrijednosti hormona progesterona. Mjerenje bazalne temperature nije pouzdano. Postoji mogućnost da u pojedinim ciklusima do ovulacije i ne dođe.