Prolaktin i bromergon

peytonsawyer

Poštovani,

Od siječnja mi nalazi prolaktina variraju od 900-600 i ovaj zadnji je sada 1000 (ref. -496).
Odgađam uzimanje bromergona jer se jako plašim nuspojava (inače bolujem i od Crohnove bolesti i trenutno sam na decortinu). Negdje sam pročitala da se nuspojave mogu smanjiti ukoliko se lijek uzme vaginalno je li to točno? I postoji li neka alternativa za snizavanje prolaktina osim bromergona?
Planiram trudnoću kroz idućih godinu dana.
Kod svog liječnika uskoro idem na pregled.
Hvala vam na odgovoru unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bromergon se ne može koristiti vaginalno. Ne postoji alternativa. Savjetujem pregled endokrinologa i postupak prema njegovim uputama.