Da li sam trudna?

croswag2

Dobar dan doktore opet ja, da vas podsjetim cura je dobila menstruaciju 25.4 odnos je bio 30.4 nezasticeni, ciklusi joj dugo traju odkako je skola pocela preko 33 dana zbog stresa i sada joj opet kasni, nema simptome trudnoce kasni joj po obicaju vjv zbog stresa imala je smrt u obitelhi i zbog zavrsnih testova no strah nas je da nije mozda ipak trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je vjerojatno stres uzrok poremećenog ciklusa.

croswag2

Prije dva mjeseca joj je ciklus bio 40 dana znamo da to nijr normalno, sto mislite da nije dobro kod nje? I kada nastupa ovulacija u takvim dugackim ciklusima ako uopce nastupa

panda1777

Postovani,
Menstruacije mi traju 7 dana,obicno dodju na 28 dana,nekad manje ili vise,ali uglavnom nije uvek isto. I sada imam pitanje. (Unapred izvinite zbog dugačkog objasnjenja)
16.2. Mi je bila menatruacija. 7.3. Moj decko i ja smo se dodirivali organima(peting),bez zastite,nije doslo do ejakulacije,samo je pokušao da udje par puta ali me je bolelo jer sam nevina,pa smo prestali. Posle sam se i obrisala i otusirala.Zatim se 3 dana posle, 10.3. Pojavio neki iscedak providno narandzaste ka braon boji,sa vrlo malo sukrvice,samo kada sam se obrisala i od tada ga više nije bilo.Od tada svasta osecam,ne znam da li umisljam,ali se jako bojim. 19.3. Sam dobila menstruaciju,trajala je 7 dana kao i uvek i boleo me stomak prva 2 dana,sto je kod mene normalno. Posle nje sam dobila jos 2 puta 19.4. i 20.5. i obe su bile 7 dana. Samo sto je ova poslednja trajala i 8. Dan ali to je bilo jako malo i bilo je braon sekret kao da se izbacuje sve. Ja se jako bojim i pored toga sto sam dobila 3 puta i znam da sam mozda luda malo,ali osecam neke bolove u donjem delu stomaka.Kao zatezanje ili da me nesto pritiska,tup bol.Čitala sam svasta i brine me sto neki kazu da u prva 3 meseca mozes dobiti menstruaciju zbog niskog nivoa hormona.
Pa moja pitanja glase,postoji li krvarenje u trudnoci od 7 dana,o kakvom se iscedku radi i da li ima potrebe da se brinem sam trudna?
Znam da nisam edukovana sto je jako lose,ali unapred vam se do neba zahvaljujem!!

Ivo Balenović, dr. med.

Za croswag, preporučam da učini kompletan hormonski status od 3. do 5. dana ciklusa, te progesteron 21. dana ciklusa. Kod nje se vjerojatno radi o hormonskom disbalansu, no kada učini analizu hormona znat će se uzrok i odrediti terapija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za panda1777, pošto su mestruacije dolazile redovno ne radi se o trudnoći. Prema datumu zadnje menstruacije prerano je da bi simptomi koje navodite bili uzrokovani trudnoćom.

Sara5128

Postovani

Zadnja menstruacija bila je od 03.05.-07.05. i sljedeća je trebala doći 01.06., ali nije došla. Imače je sve uredno, kako bi se reklo po ps-u, uz moguća kašnjena do dan-dva. Pod malim stresom sam u zadnje vrijeme radi obaveza na fakultetu, ali ništa pretjerano niti puno više nego obično. Također, u zadnje vrijeme počela sam piti guaranu kapsule za umor i koncentraciju (ne znam postoji li nekakva povezanost toga?). Zanima me postoji li mogućnost da sam trudna i koji su ostali mogući razlozi ovog zakašnjenja? Zadnji odnos bio je 15.05. nezaštićen, ali smo maksimalno pazili. Imam 20 godina

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana stoga postoji mogućnost trudnoće. Preporučam da napravite test na trudnoću.

Sadmira

Eh ovako proslu mens sam imala 27. Jula ove godine s tim da mi je kasnila sedam dana. Imala sam mucnine ali ne i povracanje. Kad sam dobila bila je dosta oskudna i bolna. Dan ima pa dan nema. I to je trajalo nekih pet dana. Inace su mi ciklusi redovni na 28 dana, ali ovaj put ne. Spolno sam aktivna, ne trosim nikakve lijekove niti bilo šta. Zadnjih dana imam probleme sa probavom, malo zatvor pa onda proljev. Imam takodje i grčeve u donjem dijelu stomaka koji su kratkog trajanja. Donji dio stomaka je malo otečen i previše tvrd na dodir. Kao da diram čvrsto stegnut mišić negdje ispod naslaga masnoce. Radila sam test bio je negativan. Sad trebam dobit mens za 4 dana, grudi me jako bole i pojavili su mi se pristici po licu. Da li postoji mogucnost trudnoce? Da radim ponovo test ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema simptomima vjerojatno se radi o pms-u. Pričekajte menstruaciju i ukoliko ne dođe na vrijeme učinite test.

mrcelaa

Postovani,
zadnja menstruacija mi je trajala od 4.8. do 9.8., inace su mi redovite,ciklus je u trajanju od 31 dan ali zadnja 2 puta ciklus je u trajanju od 39 dana posto se ljeti uvijek poremeti. Odnos sam imala 12.8. bez zastite s tim da je partner izvadio cca 5 min prije medutim kasnije mi je na donjem rublju bilo nesto sto ima isti izgled i miris kao sperma pa sam jako zabrinuta... 20.8. mi je trebala biti ovulacija i tad sam imala iscjedak kao i uvijek kad imam ovulaciju (bjelkasti rastezljivi) a sad je bijelkasti vodenasti citala sam da je takav za vrijeme trudnoce pa sam jos vise zabrinuta, vec par dana sam naduta i imam lagane bolove ali nista pretjerano... neznam imam li razloga za brigu??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Točkica13

Poštovani,

Ciklusi su mi neredoviti (28 - 44 dana). Zadnja menstruacija trajala mi je od 3. do 8. 8. U razdoblju od 17. do 22.8. (plodni dani, prema izračunu aplikacije Menstrualni kalendar) imala sam česte seksualne odnose uglavnom s kondomom, ali manji dio vremena i bez kondoma. Do ejakulacije u rodnicu nije došlo niti jednom. Danas mi se pojavilo slabo, crvenkasto, rijetko krvarenje, blagog mirisa, popraćeno blagim povremenim bolovima u donjem dijelu trbuha, sličnima menstrualnim grčevima. Je li moguće da je to implantacijsko krvarenje i da sam trudna? Kolike su šanse? (Imala sam i prije seksualne odnose bez zaštite s prekinutim snošajem u vrijeme plodnih dana, ali nikad nisam ostala trudna).

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

shtjefania200417

poštovani, dečko i ja smo imali odnos sa kondomom i to je trajalo 2 minute, ejakulirao je van mene 15 minuta nakon odnosa, menstruacija mi kasni 3 dana, zanima me da li je moguća trudnoća? ili je možda žarkih kašnjenja promjena klime, stres i nagla promjena prehrane? hvala

Mirza2811

Dobar dan , djevojka je 3 godine koristila Yaz table i prosli mjesec je prestala. Menstruacija je bila skroz uredna i nikad nije kasnila u te tri godine. Danas joj menstruacija kasni 6 dana. od zadnji put kad je uzimala tablete samo smo jednom imali ne zasticen odnos (bez tableta, naravno nisam svrsio u nju). Sad joj kasni 6 dana, nema nikakvih predznaka za menstruaciju, osim bijelog iscjedka. Sad ne znamo da li joj kasni zato sto je prestala sa tabletama ili zbog odnosa, koji ponavljam (nisam svsrio u nju) nego jedino od te presjemene tecnosti.

Foundations01

Poštovani!
13.8. Sam imala spolni odnos.. po izracunima su bili neplodni dani, no menstruacija mi kasni tjedan dana, te imam glavobolju, ne osjecam nikakvu mucninu.. dali je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Točkica13, obzirom na odnose postoji mogućnost trudnoće. Implantacijsko krvarenje se javlja u vrijeme očekivane menstruacije ali je puno slabije i traje 2 do 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sthjefania, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni od čega je stres (psihički razlozi) na prvom mjestu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Mirza, nakon prestanka uzimanja kontraceptiva menstruacija može izostati ili kasniti. Ponekad je potrebno tri do šest mjeseci da bi se menstruacija regulirala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Foundations, preporučam da učinite test na trudnoću. Ovulacija ne mora uvijek biti u isto vrijeme.

Nazad
1 ... 89 90 91 92 93 94 ... 99
Naprijed