Da li sam trudna?

Dumbledore

Poštovani napravila sam test na 3. Dan kašnjenja menstruacije (34. Dan menstrualnog ciklusa) koji je bio negativan, sad je već 8. Dan kašnjenja i menstruacija jos ne dolazi. Zanima me je li moguce da je test bio lažno negativan ili bi trebao biti na 3. Dan kašnjenja biti 100% pozitivan na prvojutarnji urin

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na 3. dan kašnjenja menstruacije test bi trebao pokazivati rezultate sa velikom točnošću (oko 99%). U medicini uvijek postoji mogućnost lažno pozitivnih ili lažno negativnih rezultata.

Dumbledore

Poštovani sad mi se na 10. Dan javilo oskudno krvarenje je li moguće da je to bila menstruacija ako je test na 3. Dan kašnjenja bio negativan.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je bila menstruacija.

Plavaptica03

Dobra vecer, ima pitanje nadam se pomoci. Zadnji odnos sam imala 29.1.i nakon toga 3 menstruacije redovno(dakle svaki mjesec menteuacija u trajanju 5-6 dana ,ciklusi su varirali od 27-29 dana). Medutim,ovaj mjesec nisam jos dobila mentruaciju kasni mi vec 6 dana. Taj zadnji odnos je bio uz pilulu ali malo sam bila kasnila 2 sata sa uzimanjem pa me brine je li moguca trudnoca iako sam imala mentruacije?? Lijrp pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su nakon odnosa nastupile menstruacije, ne postoji mogućnost trudnoće.

Lila112

Postovani,inace imam neredovite cikluse al su razlike par dana i nemam bolne,naime zadnju menstruaciju imala sam 7.4.i trebala mi je nastupiti nova 7.5.nisam imala nikakve simptome do nekih 4dana,bolne grudi,bradavice,vene se vide po grudima,vrroglavice i ceste lagane menstrualne grceve,danas mi je bio 22dan izostanka i napravila sam test negativan je ali sad ne znam dali ima veze sto sam radila u popodnevnim satima i tako rec ispisala par kapi pa nakon nekoliko sekundi jos po testnom podrucju? Dali postojo mogucnost da sam krivo napravila? I dali mi mozete reci kakav problem mi moze biti ako nije trudnoca?

Melisa__

Postovani,
U martu mjesecu sam imala spontani i uradjena mi je kiretaza, nakon toga sam dobila rednovno mjesečnicu, rodjeni su mi nalazi, posao test je bio uredan, te mi je doktorica dala zeleno svjetlo za novi pokušaj trudnoće.
Mjesečnica mi je kasnila 3 dana, te sam dobila oskudni mjesečnicu, smeđu sukrvicu, te sam jedan dan jače krvarila a poslije po nekoliko kapljica dnevno. Sve vrijeme imam manje bolove u donjem dijelu stomaka, probadanja. Papa test mi je radjen 07.05.
Uradila sam dva testa i oba su pozitivna te mi Beta hcg iznosi 1320,40.
Da li je u pitanju anomalija ili je uredna trudnoća, te po vašoj procjeni koja bih sedmica trudnoće mogla biti.
Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lilla, 22 dana po kašnjenju menstruacije test bi trebao pokazivati rezultat sa 100% točnošću. Savjetujem da učinite analizu hormona, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Meliisa, prema nalazu beta hcg-a radi se o trudnoći od oko 5 tjedana. U urednim trudnoćama vrijednosti bete se udvostručuju otprilike svaka dva dana. Dakle, ukoliko se radi o urednoj trudnoći vrijednost bi za dva dana trebala biti udvostručena. Ipak smatram da nema smisla ponavljati beta hcg, nego savjetujem da učinite ultrazvučni pregled kojim će se vidjeti da li je sa trudnoćom sve u redu.

Melisa__

Jučer sam posjetila ginekologa, dao mi je utrogenstan kapsule 100mg 2x1 vaginalno korištenje, te na ultrazvuku je vidio nešto ali sa sigurnošću ne može reci da li će radi o trudnoci koja će opstati ili ne. Zanima me da li utrogestan može prekinuti krvarenje posto sam primjetila da i dalje krvarim, malo vise nego dan ranije. Pregled mi je zakazan za 7 dana.

Melisa__

Nakon 48h Beta hcg iznosi mi 5441,60 da li je to uredu ili pokazuje neku oscilaciju ?

sritnodite

Lijep pozdrav!
Kolika je vjerojatnost da cura ostane trudna ako je tijekom petinga doslo do ejakulacije po vanjskom spolovilu nakon cega se cura obrisala. Valja napomenuti da se "problematicna situacija" dogodila dan po završetku menge, ciklus u prosjeku traje 25 dana, te cura nikada nije imala spolni odnos. Himen je na mjestu ako nije ostecen prilikom petinga. Naglasavam to jer pretpostavljam da to "otezava" dospjevanje sjemene tekućine u rodnicu?
Navodno teoretska mogucnost trudnoce postoji, al zanima me koliko se cesto to u praksi dogadja? Ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Melisa, utrogestan bi trebao smiriti krvarenje. Porast beta hcg-a je veći od očekivanog. Pri takvim vrijednostima beta hcg-a trudnoća bi se već trebala vidjeti ultrazvukom. Teoretski može se raditi o blizanačkoj trudnoći, zbog čega je porast bete toliki. Na idućem ultrazvuku će se sve razjasniti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sritnodite, mogućnost trudnoće je samo teorija. Prema navedenom bili su neplodni dani, a i mala je vjerojatnost da u je reproduktivni trakt dospjela količina dovoljna za oplodnju.

Hana094

Pozdrav! Molila bih Vas za hitan odgovor! Imam 22 g i neredovan ciklus. Ovo je nekoliko posljednjih menstruacija : 18.8., 17.9., 6.11., 16.12., 16.1., 23.2., 27.3. dakle 31-i dan, pa 51i, 41i, 31i, 39i , pa 33i dan... Menst.kalendar mi je izračunao da sam trebala dobiti 4.svibnja tj 39i dan, međutim nisam.. Posljednja menstruacija je bila dakle 27.3. Budući da mi se jednom (samo jednom i to prije nekoliko godina) desilo da dobijem točno nakon 2 mjeseca,mislila sam da će tako biti i ovaj put tj da ću dobiti 27.5og. Ali nisam nikako. Navikla sam da dobijam u periodu od 33eg do 50og dana od dana posljednje menstracije,ali danas je već 67i dan... Nezaštićen spolni odnos s dečkom sam imala 11i & 13i dan od te menstruacije 27.3. Također 21i dan (tada smo se štitili) i to je to. Shvaćam da budući da se nismo štitili da tada mogućnost trudnoće uvijek postoji,ali po svim izračunima meni ni 11i dan, ni 13i niti 21i dan nisu mogli biti plodni zar ne??? Do iduceg tjedna nisam u mogucnosti kupiti test, a u ginek sam dobila termin za 2 tjedna..
Možete li odgovoriti postoji li IKAKVA šansa da nisam trudna??
ili je rijeç o trudnoći već evo 8 tjedana od odnosa??? Simptoma nicega nemam osim ogromnom stresa vec mjesecima unatrag.... Oprostite na dugom postu.

Melisa__

Postoji li sumnja s ovakvim porastom Beta hcg na vanmaterična trudnoću ?

Hana094

Poštovani,ako bih mogla da se nadovežem na svoj post od jučer na koji još niste odgovorili,pa da Vam ovdje kažem još neke pojedinosti koje sam prethodno zaboravila napisati.. Dakle,posljednja menstruacija je bila 27.3eg i od tada nikako nisam dobila. Nezaštićeni spolni odnosi su bili 11og i 13og dana tj 6. i 8.4. Još jedan odnos je bio 21og dana tj 16.4og... Plodni dani bi trebali biti otprilike 19 dana prije nove mjesečnice ii ja kako god da sam računala (da li dobila 33eg ili 39og,50og dana) navedeni dani nikako NISU spadali pod plodne. Jesam li u pravu?
Kako do idućeg tjedna nisam u mogućnosti kupiti test a kao što rekoh do ginekologa imam još 2 tjedna,a prošlo je 67 dana od dana posljednje menstruacije-zaista sam zabrinuta. Razumijem da Vi ne možete točno znati što je u pitanju samo na temelju napisanoga,ali evo tražim Vas mišljenje i savjet sad Menstr.kalendar mi je bio izračunao mjesečnicu 4.5og i zaista sam tada imala simptome da ću dobiti (pojavi mi se par prištića i imam bol u donjem dijelu stomaka),međutim ništa. Što se tiče ostalih 'simptoma' - imam žućkasti iscjedak na dnevnom ulošku koji svakodnevno vidim. Može li to biti znak trudnoće? (mada sam čitala da su bijeli i smeđi znak,a ne žuti)...
Zaista sam zabrinuta budući da imam tek 22 g i ne želim trudnoću koliko god ovo i meni samoj ružno zvučalo sad Posljednjih nekoliko mjeseci jesam pod velikim stresom,ali opet zar bi mogao stres biti razlog izostanka? Sumnjam. Prema datumima odnosa,prošlo je 8 tjedana što znači da bih mogla biti trudna već 8 tjedana sad Dok dođem kod ginekologa biti ću 10,11 što znači da abortus neću moći ni izvršiti zar ne?? A i ne znam ništa o abortusu sad ...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Melisa, kod izvanmaternične trudnoće vrijednosti bete su niže nego u urednoj trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovana Hana, menstruacije su vam vrlo neredovite, a tomu je najvjerojatnije uzrok hormonska neravnoteža. Savjetujem da učinite hormonsku analizu. Budući da ste imali odnose, postoji mogućnost trudnoće. Kod Vas je zbog neredovitih ciklusa nemoguće reći kada su plodni dani. Preporučam da što prije učinite test.

Nazad
1 ... 91 92 93 94 95 96 ... 99
Naprijed