Da li se isključuje mogućnost trudnoće?

sluzbeno

Poštovani, juče na 20. dan ciklusa (poslednja menstruacija je bila 4.10.), imala sam prvi sexualni odnos. Po mojim proračunima to spada u neplodne dane. Koristili smo kondom, momak nije ejakulirao unutra, nego je 1-2 minuta kasnije ejakulirao van, s tim da se potpomogao drugom tehnikom. Verovatno sam paranoična , ali zamolila bih Vas da mi odgovorite: Da li gore sve navedeno isključuje mogućnost trudnoće?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Enna123456

Postovani,
U 8.mj na 14 dan ciklusa imala sam rizican odnos.2 dana poslje popila ellaone. I na 27 dan dobila menstruaciju-krvarenje krace al i crvena jaka krv, i iscjedak rozo-smedji.
(Nije bilo isjedaka ni bilo kakvog krvarenja izmedju od tablete)
Nakon 29 dana dobila sam ponovno krvarenje-menstruaciju opet nesto kracu
Al svakako i krvi i iscjedak.
Sad ovaj mjesec trebam dobiti opet al me strah jer nemam neki naznaka. Cijelo vrijeme sam imala neko krcenje u stomaku.
E sad radila sam betu iz krvi 12 dana nakon odnosa negativna je bila al to mi je bio 25 dc. Nez jel prerano bilo. 2 testa negativna i 3.negativan pred prethodnu menstruaciju s tim sto nako 2 sat sam pogledala test i bila je neka sjena nadam se da sam umislila.
Zadnje krvarenje sam vadila prolaktin koji je bio vrijednosti vise od 1230
I vratila sam se na terapiju dostinexom dal imam razloga za brigu?

Enna123456

Odnosa od 8 mj nisam imala. Pa nez dal se brine opet dal postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno ne postoji mogućnost trudnoće.

kat4e_Bubu

Postovani,
Uradila sam test za trudnocu, i pojavila se samo jedna crta kod slova C tj,kontrolna linija, kod slova T nije bilo nista.
Jel to znaci da je test negativan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je negativan.

Meduza 33

Poštovani, danas mi je peti dan menstruacije. Momak i ja smo pokušali da imamo odnos, ali zbog bola nismo uspeli do kraja. On je koristio kondom i nije bilo ejakulacije. Samo me je prstima unutra dublje dodirivao. Uz kondom smo simulirali sex. Ne znam kada su mi plodni dani (cilkus 21-28 dana).
Pomalo sam u strahu, jer po prvi put sam pokušala da imam odnos.
Da li na opisani način može da dođe do trudnoće? (Još i ovo, kada je skinuo kondom bili su unutra neki mehurići, ali sigurno nije ejakulirao).
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način nije moguća trudnoća. Peti dan ciklusa spada u neplodne dane.

Lea772

Poštovani,
Zadnja menstruacije mi je bila od 8.10. Do 12. 10, s tim da 12. 10 je bilo još samo onako malo smeđi iscjedak. Također, 12.10. sam imala 2 nezaštićena odnosa (prekinuti snošaj) nakon prvog odnosa dečko se je obrisao, nakon nekih pola sata, sat vremena slijedio je drugi odnos. Ciklusi su mi se malo pobrkali unazad 6-7 mjeseci, inače su mi trajali 28-29 dana, a sad je najkraći bio 24 dana. Također, navečer, 12. 10. sam počela piti kontracepcijske pilule Adexa (5 dan od početka menstruacije) nakon pauze od godinu dana. Imam na mobitelu app koja mi prati ciklus i danas mi je 28 dan ciklusa no menstruacije još uvijek nema. 14. dan ciklusa sam imala pojačani iscjedak i bolne grudi pa mislim da je taj dan bila ovulacija. Zadnja 3-4 dana imam pojačan iscjedak onako bijeli, proziran, također, osjećam bolove u trbuhu (u donjem dijelu trbuha) kao pred menstruaciju i imam glavobolju. Mjerila sam temperaturu zadnja 2 tjedna svako jutro i do prije par dana je bila malo povišena(37 stupnjeva) , danas je bila 36,4. Grudi mi nisu bolne više niti vidim nekakve promjene na njima. Znam da mi zbog kontracepcije također može izostati menstruacija pa me to još više vodi u paniku. Zanima me mogu li biti trudna ili su ovo sve simptomi nadolazeće menstruacije ili da ipak kupim test za trudnoću? Hvala unaprijed na odgovoru. Lijep pozdrav.

Lea772

Poštovani,
nastavak na moju pretodnu poruku. Dobila sam menstruaciju danas, sat vremena nakon što sam Vama pisala. No nekako mi je čudna, svijetlo crvene je boje, vidjela sam neki onako kao komadić nečega bijeloga na ulošku (čitala sam po intrenetu što bi moglo biti ali nisam ništa našla) i još iako me boli trbuh zadnjih par dana, sada sam osjetila jako probadanje u donjem djelu trbuha(trajalo otprilike pola minute), prije sam imala stalno bolne menstruacije no unormalilo se unazad godinu dana, nekad se zna dogoditi da su bolne, ali ova bol mi je nekako čudna bila, jaka. Pa eto, može li to biti implantacijsko krvarenje ili je samo menstruacija koja je malo čudnija zbog početka pijenja kontracepcije? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o menstruaciji koja je malo drugačija zbog kontraceptiva.

ounou

Postovani,
16.10. sam imala menstruaciju a 2.11. odnose, naime imali smo tri puta odnos u razmaku od 2-3h i niti jednom nije ejakulirao. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce ako su bili plodni dani? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije bilo ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće.