Spaljivanje ranice

Maree955

Postovani,

Trebala bih ici na spaljivanje ranice na grlicu. Receno je da joj je velicina izmedju 11 i 13 sata. Mene interesuje kakav je to postupak? Koliko je bolan, kako ide oporavak? Da li smem u opstoj anesteziji s obzirom da pijem logest pilule i ponekad 1/4 rivotrila (zbog stresa)? Koliko sve to vremenski traje? Moram Vas da pitam, posto mi niko nista nije objasnio, a smrtno sam preplasena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, spaljivanje ranice je zahvat koji traje nekoliko minuta i nije potrebna opća anestezija. Oporavak je brz, ne ostaje se u bolnici. potrebna je samo apstinencija od spolnih odnosa do kontrole. Nalaz 'između 11 i 13 sati' označava lokaciju na kojoj se ranica nalazi, a ne opisuje njenu veličinu.

Maree955

Postovani, opet ja.. isla sam na spaljivanje ranice tzv termokoagulaciju, u petak.. imam bolove u donjem delu stomaka, kao pred ciklus.. i sekret mi je malo pojacan bledo zute boje i ponekad belicast.. ne znam da li je to u redu? Rekao mi je da nema kontrole, da nije potrebno.. Menstruaciju treba 15og da dobijem, i posle toga mogu da imam odnose. Dr je rekao da je moguca pojava braon sekreta. Zvala bih njega, ali je otputovao..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi, ali sigurno nisu komplikacije od zahvata. Moguće da se malo poremetila mikrovaginalna flora i zbog toga je došlo do upale. Savjetujem neke od vaginalnih probiotika koji će pomoći u uspostavi normalne mikrovaginalne flore.