dabl test

ammella20

Pozdrav zanima me da li nalaz dabl test u redu:

Rezultati su UZV podaci: Gestikacijska dob 12+1 Nuhalni nabor 1.80 mm
Rizici na dan vadjenja:
Biokem rizik+NT <1:10000 rizik manji od grancinog Biokemijski test 1:6763
Dobni rizik 1.1015 Rizik za trisomiju 13/18+NT <1:10000 rizik manji od granicng

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom testu.

Marlena86

Pozdrav, zanima me da li su u redu rezultati dabl testa i ima li potrebe za tripl testom:

Starosna dob 31 godina
Gestacijska dob 13+2
Free BhCG 71,70 - 2,26 MoM
PAPPA 5,75 - 1,31 MoM
NT 1,43 mm (CRL 70,9 mm) - 0,81 MoM
Odsustvo nosne kosti - NE

Starosna dob 1:509
God+Free-b HCG+PAPP+A 1:757
Double test+NT 1:3918
Trisonomy 13/18 1:10000

Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan, niskorizičan.

Intan

Postovani, molim Vas za misljenje:
CRL 53,9 mm - 12 nedelja i 1 dan na datum ultrazvuka.
Gaussian markeri
Free ßhCg 17,42 mlU/ml : 0,48 MoM.
PAPP-A 1501 mlU/l : 0,6 MoM.
NT 1,6 mm : 1,12 MoM.
Izracunati rizik na datum skrininga Down nize od 1:10000, dobni rizik 1:747.
Edwards-Patau 1:29470.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu.

mirkica83

Poštovani,

zamolila bih vas da mi protumačite rezultat tj. objasnite šta znači pošto vidim da nešto nije uredu.

Godina rodjenda 1983, 35 godina.

Gestational age based on biometries: CRL of 6,66mm, which is equvalent of 13 weeks and 0 days.

Screening profil: Roche2: including NT, Samp.

Gaussian markers:
Level of Free ßhCG 192,4 UI/I : 5MoM
Level of PAPP-A 6,57 UI/I : 1,51MoM
Marker values have been corrected by, weight (56kg)

Trisomy 21.... negativan

Down’s Syndrom: 1:62 calculated as Risk. The maternal age related risk for DS 1:208

Molim Vas da mi iskreno kazete sta znači i šta je sledeći korak?

Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišen je rizik za Downov sindrom. Javite se liječniku radi daljnjih postupaka, tj. amniocenteze, što je dijagnostička metoda. Ovo je samo procjena rizika (vjerojatnost)

Dada34

Postovani
MolimVas za misljenje
Rezltat dabl testa je sljedeci
Dob 33 godine
Gestacijska dob 12+3
CRL 60.2
NT 1.30
Nosna kost prisutna
BetahCG 59.1 1.62 korig. MoM
PAPP-A 1.98 0.57 korig. MoM
Biohemijski rizik + NT 1:1097
Dobni rizik 1:337
Rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000
Biohemijski test 1:183

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu.

Metallica_bl

Poštovani doktore, molim Vas za mišljenje o rezultatima double testa:

Dob: 29 godina
CRL: 56,4 mm na 12 tjedana i 3 dana

Free beta hcg 94,58 mlU/ml : 2,93 MoM
PAPP-A 3387 mlU/l : 1,33 MoM
NT 1,1 mm (CRL na 56,4 mm) : 0,74 MoM

Rizik sindroma Down 1 : 2419
Rizik sindroma Edwards-Patau niže od 1 : 100.000
Dobni rizik: 1 : 579

Moja ginekologica me uputila u genetsko savjetovalište jer kaže da je free beta hcg povišen, bez daljnjih objašnjenja. Molim vas recite mi da li postoje rizici jer po njoj nalaz nije uredan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan, niskorizičan. Kad bi se gledao samo jedan parametar bilo bi puno lažno pozitivnih nalaza. Upravo zbog toga se radi kombinirani probir koji uključuje ultrazvučne mjera, vrijednosti hormona i dob trudnice.

ugljesae

Postovanje doktore, uradila sam dabl test i UZV i rezultati su sljedeci:

Biohemijski biljezi i korigirane MoM vrijednosti: *PAPP-A 6,02 mlU/ml, a u produzetku pise 1,45 korig. MoM
*ß-hCG 30,44 ng/ml, a u produzetku pise 0,99 korig. MoM

UZV:
*CRL: 67,5 mm
*Gestacijska dob: 12 + 6
*Nuhalni nabor: 1,10
0,64 MoM
Nosna kost: nepoznato (mada je dr. prilikom UZV rekla da je vidi)

Zatim, na zadnjem dijelu nalaza piše sljedeće:
*T21 (biokem. rizik + NT) u terminu <1:10000 rizik manji od granicnog
*dobni rizik u terminu 1:1368
*rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000 rizik manji od granicnog

Zanima me da li je nalaz uredan i da li se odnosi na sve tri trizomije? Ili je samo Downow?
Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana, nalaz je uredan, niskorizičan za sve tri kromosomopatije.

MilaRB

Dobar dan doktore, imam jedno pitanje. Naime, sestra je radila dabl test, rizici su 1:10000, što su joj rekli da je dobar nalaz. Ali nju brinu niske vrijednosti free beta hcg (0.15MoM). Papp-a je 2.20 MoM. Ima li to kakve veze ili se samo gleda konačni rizik? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gleda se samo konačan rezultat.

MilaRB

Po ko zna koji put, hvala Vam na odgovoru! Od početka moje, a drugarica njene trudnoće imamo veliki broj pitanja za Vas i uvijek ste ažurni da odgovorite. Svaka čast!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Natasa2010

Molim vas za rezultate dabl testa,da li je u redu...
FreeBhCG 108mlU/ml:3.17 MoM
PAPPA 3107 mlU/l:1.38 MoM
NT 1.1mm:0.77MoM
Imam 35 god i 5meseci
Rizik Down 1:852,rizik sa starost 1:210,Rizik Edwards i patau manje od 1:100000.
Unapred hvala na odgovoru.Pozdrav

Armin12

Postovani mozetel mi protumaciti nalaze dabl testa:

Free B hcg 0,775
PaPP -A 0,432
Nuhalni nabor 2.5
Nosna kost prisutna
Rizik
Trisomia 21 1:745
Trisomia 18 1:6657
Trisomia 13 1:5446

Hvala unaprijed