Test na trombofiliju

dajabn

Postovani, imala sam jednu trudnocu normalnu i pola godine spontani u 21 nedelji trudnoce. Predlog gin. Je da uradim trombofiliju sto sam uradila. Nalaz stize ovakav. Faktor v normalan
Faktor II normalan
Mthfr normalan
Pai I 4g/5g
Igs 0.7
Igm 2.5
Zanima me vase misljenje za terapiju jer planiram uskoro drugu trudnocu. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su uredni. Podaci koji se tiču polimorfizma 4G/5G u predviđanju venske tromboze su sporni. Smatram da terapija nije potrebna.

Ivana1506

Poštovani, nakon mised ab. napravljena mi je kiretaža u 12t.
Uputili su me na pretrage za trombofiliju pa ako bi mi mogli objasniti nalaz koji sam primila
Antitrombin III- 1.12
Protein C- 1.18
Faktor V Leiden (R506Q)- normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A)- normalan tip
MTHFR (C677T)- heterozigot
PAI-1 (4G/5G)- homozigot 4G

Hvala Vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi ste homozigot 4G za PAI 1. Homozigoti za 4G/4G alele su česti i imaju blago povećani rizik tromboembolije. Ostale vrijednosti su uredne. Takav nalaz nije uzrok missed ab.

Ankus4

Poštovani,

Molim Vas objašnjenje nalaza - imam li trombofiliju te bi li trebala uzimati heparin prilikom trudnoće.
Prije 2 mjeseca imala prvi Missed abortion (zaostaj u razvoju, prestalo se čuti srce u 8 tjednu)
Cervikalni brisevi uredni osim ureaplazme 10 na 4 (terapija sumamedom i vaginalete geonistin) ,

Analiza trombofilnih faktora:

Fakor V + (normalni alel) - (heterozigot) - (mutirani alel)
Faktor V Leiden G1691A

Protrombin (II) + (normalni alel) - (heterozigot) - (mutirani alel)
Protrombin (II) G20210A

MTHFR 667C - (normalni alal) + (heterozigot) - (mutirani alel)
MTHFR 667T

MTHFR 1298A - (normalni alal) + (heterozigot) - (mutirani alel)
MTHFR 1298C

PAI-1 4G/5G;
homozigot 4G/4G + (mutirai alel)
heterozigot 4G75G - (heterozigot)
Homozigot 5G/5G - (normalni alel)

Ispitanica posjeduje normalni tip gena koji kodiraju faktor koagulacije V i faktor II protrombin.
Heterozigot je za enzim MTHFR C667T i MTHFR A1298C. Homozigot je za mutaciju PAI-1 4G/4G.

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi ste homozigot za mutaciju PAI 1 4G/4G .Homozigoti za 4G/4G alele su relativno česti i imaju blago povećani rizik tromboembolije, Terapija nije potrebna.

Majaa93

Poštovani, dali mi mozete na osnovu nalaza reci trebali li mi niskomolekularni heparin u trudnoci. Trudnoca tek potvrđena nakon Ivf postupka.
Faktor V normalan tip gena faktora V
Faktor II normalan tip gena faktora II
MTHFR utvrđen divlji tip gena (CC)
PAI-1 utvrđen insercijsko-delecijski genotip (4G/5G)
ACE utvrđen insercijsko-delecijski genotip (ID)
Protein C 1,01
Protein S 0,80
D-dimer 0,19

Lp