dabroston

nataša

trudna sam već 10 tjedana. ginekolog mi je otkrio hematom poviše ploda i propisao mirovanje i dabroston, te apaurin od 2mg tri puta dnevno. ležim već mjesec dana , a od 4 tjedna trudnoće pijem dabroston. povremeno imam lagana krvarenja na što me ginekolog i upozorio. ovo mi je drugo dijete i već sam ovo sve jednom uspješno prošla. moje pitanje se odnosi na česte glavobolje koje me muče. da li je to normalno u trudnoći i smijem li išta uzimati za bolove? ima li to veze sa dabrostonom i ako ima šta poduzeti? hvala

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
U ranoj trudnoći pacijentice se nerijetko žale na glavobolju, te se u takvim situacijama savjetuje primjena Paracetamola. S obzirom da se u Vas javlja krvarenje upozorila bih Vas na oprez prilkom primjene Aspirina ili Andola koji mogu potencirati vaginalno krvarenje.