Daylette

Sakiiiii

Postovani,
Ovo je drugi mesec od kako pijem daylette, na drugoj sam kutiji, ostalo mi ke jos 5 redovnih tableta i 4 placebo tablete do kraja. Otisla sam kod rodbine i zaboravila da ponesem tablete, s obzirom da se vracam tacno na dan kada bi trebalo da pocnem sledecu kutiju da li bih mogla imati neke smetnje i da li je problem ako ne popijem tih 5 tableta i 4 placebo, s obzirom da necu imati odnose?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da nećete imati odnose neće biti nikakvih problema ako ne popijete sve tablete.

Sakiiiii

Hvala Vam, a da li bi mogla imati problema u smislu da mi se organizam opet navikava na tablete kad budem uzela novu kutiju ili neke promene u datumu dolazenja menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Neće biti nikakvih problema u smislu navikavanja organizma, a menstruacija će nastupiti nakon prestanka uzimanja aktivnih tableta.

sacriiy

Poštovani,
Posljednja menstruacija mi je nastupila 06.02. te sam tad počela s uzimanjem Daylette kontracepcijskim pilulama. Popila sam 24 bijele, aktivne pilule, te dvije zelene, placebo pilule (zadnju jučer, 03.03.). Zbog puta, zaboravila sam stari blister u kojem su ostale još dvije preostale pilule, te sam danas popila prvu pilulu iz novog blistera. Nakon popijene tablete, uslijedilo je krvarenje. Nastavljam li s novim blisterom ili?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s novim blisterom, uobičajenim ritmom uzimanja tableta.