Debljanje i menstruacija

Postovani, ako moze neki savjet na pitanje koje cu postaviti...
Dakle, menstruacija mi je uvijek bila redovna. Svakih 28-29 dana i u prosjeku je trajala 7-8 dana. Imam 22. godine. Zbog manjka kg, uzimala sam pivski kvasac nekih 2 ipo mjeseca i udebljala se 6 kg. Zadnje 2 menstruacije ciklus mi je skracen na 25 dana i menstruacije mi traje bar ovaj sad put nekih 4 dana. Mene zanima da li je moguce da je povezano sa mojim stanjem vezano za kg,jer do sada nikad nisam imala probleme... Menstruacija prva 2 dana inace mi je obilna... Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, promjena u tjelesnoj težini može utjecat na menstruacijski ciklus.