diane 35

Emma

Poštovana,
koristim diane 35 nepunih 2 godine i dosad je sve bilo u redu. Povoljno su djelovale na akne i uravnoteženje ciklusa. Usred ciklusa sam osjetila simptome PMSa što se prije nije događalo (bolne grudi, nervoza...) Nakon 2-3 dana, dakle još uvijek sredinom ciklusa, započelo je lagano krvarenje. Ponavljam, prije je sve bilo u redu i ciklus je bio posve uredan. Imam li razloga za zabrinutost?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko će ovo spotting krvarenje ubrzo prestati ne morate se zabrinjavati, ali ukoliko će potrajati ili ukoliko imate kakve druge smetnje ili već dulje razdoblje niste bili kod nadležnog liječnika, ove subjektivne smetnje morali biste smatrati poticajem za detaljniju obradu koja uključuje: ginekološki i ultrazvučni pregled te Papa test. Nakon uvida u rezultate ovih pretraga lijčenik će odlučiti treba li učiniti dopunsku laboratorijsku analizu koja bi mogla objasniti navedene tegobe.