Menstruacija

Sanja

Štovani,

menstraucija mi kasni 12 dana, nalaz za trudnoću je negativan. Pred kraj ciklusa sam zbog gljivica uzimala royazol vaginalete. Da li to može utjecati na kašnjenje menstruacije (Imam 29 godina)

Hvala na odgovoru.

Sanja

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Uzrok izostanaka menstruacije u Vašoj životnoj dobi (nakon što ste potvrdili negativan beta hCG nalaz) može biti neki manji tranzitorni hormonski poremećaj ili postojanje funkcionalne ciste (folikularne ili ciste žutog tijela) koja najčešće prska prilikom nastupa menstruacije i ne bi Vas trebala zabrinjavati. Preporučam Vam da se obratite ginekologu kako bi se otkrio uzrok ovog poremećaja i odredio za Vas optimalan način regulacije ciklusa.