diane i celulit

kiki

koliko uzimanje kontracepcijskih pilula,tocnije diane 35 mogu izazvati pojavu celulita? hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Kiki,
uzimanje hormonske kontracepcije (Diane 35) povećava apetit i retenciju tekućine u tkiva što dovodi do povećanja tjelesne težine, a što onda dovodi i povećanja masnog tkiva i pojave celulita. Pravilnom prehranom i uz uzimanje hormonske kontracepcije će te izbjeći povećanje svoje tjelesne težine.