Dojke

Ichbin

Postovani
U 3. Mjesecu ove godine sam bila na uzv dojki i dijagnoza je fibrocosticne promjene. Najveca cista 12 mm. Trebala sam ici na kontrolu jer je doktorica rekla da provjerim da li cista raste, nisam otisla. Zadnjih par dana me boli bradavica ili ispod bradavice unutar dojke i to boli samo na jaci dodir. I to nije stalno. Trenutno ne mogu doktoru jer ljekari strajkuju. Pa me zanima je li ova bol zbog ciste ili moze biti nesto ozbiljnije? Godinu i 8 mj pijem kontracepcijske tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol je najvjerojatnije posljedica fibrocističnih promjena. Ukoliko bi se javili crvenilo i oteklina tada se radi o upali dojke. U tom slučaju je potrebna terapija antibioticima. Ako bi se javile takve promijene javite se na hitnu službu. Hitna služba uvijek radi.