Duphaston

Tonka49

Poštovani,
50 godina, zadnjih godinu dana neredovita menstruacija od 28 -45 dana trajanje 10 dana.
Na kontroli krajem travnja ove godine sve uredno, jajnici bez folikulogeneze i zadnja menstruacija stigla 45 dan tj.30.05. i trajala 10 dana (prva tri dana obilno, ostalo normalno).
Za sada menstruacije nema (danas 45 dan)... ukoliko menstruacija ne stigne kroz par dana, dali uzeti Duphaston za izazivanje menstruacije ili pustiti prirodu da radi svoje.? Koje su prednosti uzimanja Duphastona, i šta ako ni Duphaston ne izazove menstruaciju?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako Duphaston ne potakne krvarenje vjerojatno se radi o menopauzi. Savjetujem uzv pregled (mjerenje debljine endometrija) i prema tom nalazu liječnik će odlučiti o daljnjem postupanju.