Duphaston i odgoda mjesecnice

Gita2304

Postovani,
Posljednja mjesecnica bila je 5.9. Ciklus mi je redovan (28-30 dana). Ne pijem kontrac., a od svojeg ginekol.sam zbog odgode sljedece mjesecnice dobila duphaston i receno mi je da ga pocnem piti 15 d.c.. (2×1 )
Ovdje vidim da ga se preporuca piti nekoliko dana prije ocekivane mjesecnice.
Molim za objasnjenje, koje je onda ispravnije, kako bi se nadolazeca mjesecnica odgodila za nekoliko dana?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god pijete Duphaston neće nastupiti krvarenje. Uzimanje od 15. do 25. dana preporuča se za regulaciju ciklusa. Budući da Vi trebate samo odgoditi krvarenje možete početi s uzimanjem nekoliko dana prije očekivane menstruacije.

Sekicaz

Postovani,
Posljednja mjesecnica mi je bila 21.04, u tom ciklusu radili smo na ciljanom odnosu. Pila sam i tablete za simulaciju, i primila sam stopericu 03.05. Doktor mi je rekao da od 05.05 krenem piti duphaston 3x1 iz razloga sto sam prije dva mjeseca imala spontani. A ciklus mi je redovan svakih 28 dana. Mene sad zanima da li ako ne dodje do trudnoce da li ce doci i mjesecnica uz tu terapiju? Mjesecnica nije dosla a nemam nekih ni simptoma da bi moga osim sto imam oskudan mlijecni iscjedak... Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ne dođe do trudnoće menstruacija će nastupiti nakon prestanka terapije Duphastonom. Dva do tri dana nakon zadnje tablete.