Pms

Verica123

Postovani..koja je razlika izmecu Pms-a i simptoma rane trudnoce...Da li ako osjetim simptome Pms-a..je siguran znak da nisam trudna..da li ti simptomi (bol u donjem stomaku..glavobolja..bolne grudi...) mogu biti prisutni u ranoj trudnoci..ili ih tada nema..Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi pms-a mogu nalikovati onima u ranoj trudnoći. Ukoliko menstruacija ne nastupi na vrijeme uradite test na trudnoću.

DmitraJ

Poštovani,
mene zanima da li je normalno da sredinom ciklusa uglavnom od 11. do 15. dana u iscjedku uočim krv? Ta krv je nekada svježa, a nekada smeđe prebojena i to krvarenje nije obilno.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju. Ono nije opasno i ne zahtjeva liječenje.