Duphastooon

Minamina1234

Poštovanje doktore. Pijem Duphaston tablete zbog izazivanja menstruacije ali zbog sve zbrke doma, na poslu, previse zurbe prekoracila sam dozu. Tacnije popila sam tablete 3×1, mislila sam da sam zaboravila, da bih ponovo popila. Kontaktirala sam svog ginekologa samo mi je rekao da se ne brinem i da pricekam menstruaciju. Zanima me vase misljenje, da li mogu poremetiti dolazak menstruacije svojom nepaznjom ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, ništa se ne može destiti. Pričekajte menstruaciju. Nastupiti će par dana nakon prekida terapije.

Minamina1234

Hvala vam doktore na odgovoru, ali evo vec je 3 dan od prestanka uzimanja Duphastona, menstruacije jos nema. Napravila sam mnoge greske, terapiju pijem od 16 tog dana ali vec sam vam pisala da sam bila na putu i zaboravila tablete, pa kad sam se vratila pocela sam piti 23 dana ciklusa. I ta doza koju sam popila, popila sam tablete i znaci zaboravila sam, da bih na kraju misleci da nisam popila, popila jos 3 odjednom jer je već veče bilo. Pod velikim sam pritiskom zato sam se u svemu i zbunila. Sad se bojim da menstruacija nece doci. Moj ginekolog nista ne govori, samo kaze da se ne brinem, da sacekam 5-7 dana. A na pregled ne mogu jos uvijek zbog virusa, ne primaju nikog.. Ako menstruacija ne dodje, (trudnoca nije moguca jer nisam polno aktivna) da li moze biti uzrok nepravilnog koristenja koje sam vec navela ? 3 tablete vise koje sam popila odjednom i to sto sam pocela piti 23 dan ciklusa. To mi stvara jos veci stres.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Od duphastona se ne može ništa dogoditi. Duphaston je uobičajena terapija u ranoj trudnoći - dakle nema nikakvog štetnog djelovanja. To što ste ga nepravilno uzimali vjerojatno je malo poremetilo ciklus. Pričekajte još koji dan i menstruacija će sigurno doći.

Minamina1234

Hvala vam puno doktore na razumijevanju. Bar ste me malo utjesili i nadam se da ce doći. Sve najbolje vam zelim.

Ivo Balenović, dr. med.

Hvala, također.